Олександр Щур: «Медзаклад працює у посиленому режимі»

Про роботу Бориспільської лікарні в умовах карантину, наявність тест-систем для виявлення коронавірусу та інструктаж для лікарів під час виявлення COVID-19 розповів директор Комунального некомерційного підприємства Бориспільської районної ради Київської області та Бориспільської міської ради Київської області «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Олександр Щур.

– Чи потрібне було введення карантину та яка його основна мета?

– Однозначно, карантин був необхідним. На жаль, його ведення не вбереже нас 100% від інфекції — люди хворітимуть, і можливо, навіть вмиратимуть. Головною метою карантину є можливість розтягнути захворюваність серед населення в часі. Працює це наступним чином: люди не хворітимуть масово, що дасть змогу належного розміщення госпіталізованих у медзакладах та надання їм необхідного лікування.

Чому першочергово на карантин закрито дитячі навчальні заклади, а не великі підприємства чи кордони?

– Школи та садочки закрили через необхідність ліквідації місць скупчення людей. Не секрет, що діти і так часто хворіють на респіраторні захворювання, тож можна вважати, що карантин першочергово уберіг їх від ГРВІ. Закрити заводи чи зупинити роботу громадського транспорту одночасно не можливо. Це все потрібно робити, це вже робиться, але поступово.

В якому режимі в умовах карантину працює бориспільська лікарня?

– Медзаклад працює у посиленому режимі. На жаль, епідемія застала нас у період перебудови лікарні, це ускладнює роботу. Але ми працюємо 24/7.

Дійсно у ББЛІЛ активно тривають ремонти, не стало винятком й інфекційне відділення. Куди першочергово потраплятиме пацієнт із підозрою на коронавірус?

– Хворого із підозрою на коронавірус для подальшого обстеження направлятимемо в окремий ізольований бокс, що розміщується в холі приймального відділення.

Чому бокс розміщується у холілікарні, а не окремо від основної будівлі?

– На жаль, окремого приміщення немає. Можливості поєднати відділення теж немає.

Чи розроблено в лікарні інструктаж дій лікарів при підозрі у пацієнта COVID-19?

– Наказ по лікарні є, щоденно проводиться навчання медперсоналу приймального та інфекційного відділень. Алгоритм дій наступний: якщо у пацієнта температура вище 37,6 — на нього одягається маска, людину поміщують в бокс. Подальше обстеження ведеться лише в ізольованому боксі. Лікарі з пацієнтом проводять анамнез (шляхом опитування збираються відомості про пацієнта і розвиток його захворювання), також низку тестів. При їх позитивному результаті хворий переміщується у спеціальну кімнату, де очікує на екстрену службу. Медики екстреної транспортують пацієнта з підозрою на коронавірус до Білої Церкви.

Які засоби захисту від коронавірусу наявні в медзакладі для персоналу? Чи є тести для виявленні вірусу?

– Вже закуплено 50 тест-систем для виявлення COVID-19 , також маємо пірометри, двадцять захисних комбінезонів, тридцять комплектів протиепідемічного одягу, майже 4 тисячі респіраторів, захисні маски, рукавиці та окуляри. У найближчі дні очікуємо на додаткові тести, захисні костюми, хімстійкі комбінезони, додаткові рукавиці, маски, чоботи ПВХ, пірометри, окремі баки для сміття та біотуалети (останні необхідні на випадок підозри інфекції у пацієнта на час очікування екстреної служби для транспортування у Білу Церкву).

Скільки апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) є в лікарні? Чи достатня їх кількість?

– Бориспільську лікарню не внесено до переліку медзакладів, де перебуватимуть хворі на коронавірус, проте такі апарати маємо і, за нагальної потреби, розміщуватимемо їх на першому поверсі.

– Як убезпечитися від зараження?

– Максимально уникайте місць скупчення людей, контакту рук із посторонніми предметами та тримайте дистанцію на відстані одного метра один від одного. Вчені дійшли висновку, що вірус COVID-19 не стійкий до високих температур, тому раджу кожні 15 хвилин вживати теплу воду — просто беріть із собою термос з чаєм та пийте його по кілька ковтків. Найбільш вразливими до інфекції є люди старше 70 років, тому вони мають залишатися вдома, а необхідні їм речі та продукти харчування повинні постачати родичі чи знайомі.

Насправді ця хвороба не настільки страшна, як ми її боїмося. Згідно з даними Всесвітньої організації здоров’я близько 80% хворих не потребують госпіталізації, 15% потребують госпіталізації, симптоматичного лікування та подачі кисню через маску, 5% хворих не видужують без втручання інтенсивного лікування, на жаль, 3% з них є летальними.

Тетяна Ходченко

Джерело: сайт Бориспільської РДА, http://raybori.gov.ua/

Share Button