Чи шумітиме, чи смердітиме і коли з’явиться: що відомо про будівництво сміттєпереробного заводу в Борисполі

Влада Борисполя знову заговорила про будівництво сміттєпереробного заводу. Цього разу йдеться про тристоронній проєкт за участі Києва та Броварів.

Будувати хочуть на «кордоні» Борисполя та Броварів. Попередньо площа земельної ділянки, яку планують виділити під завод, становитиме понад 10 га.

IMG_0951_

У міській раді також запевняють, що ні шуму, ні смороду не буде. І хоча проєкту ще немає – вимоги до нього, за словами заступника міського голови Сергія Лещенка, «будуть європейські».

«…Щоб розмістити таке підприємство, потрібна територія, яка б задовольнила потреби громад і мала б зручну транспортну розв’язку.

Ділянки, що запропонували Бровари і Київ, знаходилися у приватній власності й потребували викупу цих земель, а отже й додаткових коштів. У нашій громаді є земля у комунальній власності, яка знаходиться ще й у виробничій зоні міста біля окружної дороги», – наголосив заступник міського голови.

За словами Лещенка, планується, що сміття перероблятиметься «без шкоди для навколишнього середовища».

«Підприємство відповідатиме законодавству України та екологічним параметрам за європейськими стандартами – як у Німеччині, Данії, Чехії тощо. Такі підприємства розташовані там безпосередньо у містах – не мають ні запаху, ні шуму», – пояснив посадовець.

Проте наразі земельна ділянка ще не погоджена. Вирішуватиметься все на наступній зустрічі голів Борисполя, Києва, Броварів та голови Київської обласної військової адміністрації. І тільки після цього розпочнеться пошук інвестора для будівництва заводу.

«Уже після погодження можна буде говорити про проєктну документацію, експертизи, громадські обговорення та все інше», – додав Сергій Олександрович.

Термін реалізації такого проєкту, за його словами, становитиме не менше п’яти років і то у разі, «якщо все гарно складеться».

Стосовно витрат на будівництво сміттєпереробного заводу, то їх повністю візьме на себе інвестор, підкреслив С. Лещенко.

Валерія ШУЛЬГА, «ТС»

А ТИМ ЧАСОМ…

Журналісти «ТС» поцікавились у бориспільців, чи потрібен місту сміттєпереробний завод. Більшість «за», бо «звалище і його нестерпний сморід вже дістали».

Олена, 51 рік:

– Будівництво сміттєпереробного заводу підтримую, бо це надзвичайно важливо для якісного життя нашого міста.

Василь, 64 роки:

– Я «за» те, аби ми нарешті почали будувати для сміття. Потрібно рухатись уперед, а не назад оглядатися, як москалі, що колись у них було краще.

Артем, 16 років:

– Звісно! Подивіться тільки на те сміттєзвалище біля Глибокого… Треба з цим щось робити.

Віталій, 66 років:

– Підтримую цю ініціативу. Наше звалище вже всіх дістало, особливо тих, хто живе поряд. А ще ж потрібно не забувати про екологію.

Юрій, 37 років:

– Однозначно «за», щоб було менше сміття. Проте буде завод чи ні – не від нас із вами залежить.

Василь, 68 років:

– Сміттєпереробний завод нам потрібен. Звалищами ми забруднюємо наше довкілля. Хочемо в цивілізацію, хочемо в Європу – тоді нам потрібен сміттєпереробний завод.

Оксана, 42 роки:

– Такий завод дійсно потрібен місту. Єдина моя пересторога – вимоги до його будівництва. Хочеться, щоб ця сміттєпереробка не заважала жити і дихати нашим людям.

Іван, 30 років:

– З одного боку, завод – це добре, але ж везти сміття туди будуть звідусіль. Київ і Бровари щось не дуже спішать будувати такі заводи в себе. Думаю, що без чесних експертиз та врахування всіх ризиків про це навіть говорити не варто.

ДО ТЕМИ

Рада ухвалила закон про управління відходами

Верховна Рада 20 червня ухвалила Закон «Про управління відходами». Він є рамковим, на основі якого будуть розроблені кілька необхідних секторальних законів на шляху до цивілізованого управління відходами в межах вимог, висунутих для того, щоб стати членом Євросоюзу.

Зокрема, закон дасть змогу впровадити європейську ієрархію поводження із відходами; організувати планування системи управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях; закрити старі сміттєзвалища, а ті, що залишаться, привести до європейських норм.

Окрім того, документ дасть змогу створити умови для побудови в Україні сучасної сміттєпереробної інфраструктури за європейськими правилами і відкрити кордони для інвесторів; – встановити принцип «забруднювач платить»; впровадити розширену відповідальність виробника, який буде зобов’язаний забезпечити повну утилізацію упаковки, яку випустив на ринок разом із товарами.

Як повідомлялося, від початку повномасштабної війни на території України дедалі більшого масштабу набуває проблема з накопиченням будівельного сміття. Вже ведеться робота з розбирання завалів, що утворилися внаслідок бойових дій, та очищення населених пунктів від уламків зруйнованих об’єктів. Такі будівельні відходи можуть мати повторне використання не тільки при відновленні пошкоджених об’єктів, а й при виробництві будівельних матеріалів.

Відходи, що непридатні для перероблення (рециклювання) та використання як вторинна сировина, підлягатимуть складуванню та подальшій безпечній з точки зору впливу на довкілля утилізації.

Share Button