Пілотний проєкт: в амбулаторіях запровадили ноу-хау, щоб уникнути «температурного шантажу»

В амбулаторіях Борисполя запровадили пілотний проєкт – усім пацієнтам, які скаржаться на жар, аби потрапити на прийом без черги, – мірятимуть температуру просто на ресепшені.

«У мене температура 39°С, я не записувався на прийом до лікаря, мені терміново!» – таке дуже часто можна почути в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини, наголошує керівник бориспільської первинки Євгеній Черенок.

Так, якщо у пацієнта при зверненні до амбулаторії без попереднього запису висока температура (38°С і вище), намагаємося його прийняти без запису і максимально швидко. Але деякі пацієнти, на жаль, цей прийом використовують навіть за відсутності високої температури, щоб попередньо не записуватися і швидше потрапити до лікаря, однак при цьому страждають пацієнти, які записалися до лікаря на певний час.

…У міських амбулаторіях № 1, № 2, № 4, а з понеділка – № 3 та № 5 застосовуватиметься на ресепшні метод безконтактної інфрачервоної термометрії.

Пацієнт з температурою без попереднього запису повинен звернутися на ресепшн амбулаторії до адміністратора, яка виміряє йому температуру за декілька секунд, і якщо температура виявиться 38°С і вище, вона повідомить вільному лікарю і той прийме пацієнта якнайшвидше», – підкреслив Черенок.

За його словами, це дасть змогу зробити роботу амбулаторії ефективнішою, зменшити час перебування пацієнта з високою температурою, що, в свою чергу, не наражатиме інших пацієнтів (неінфекційна патологія, щеплення, довідки, профілактичні огляди, аналізи) на можливе інфікування.

«Враховуючи складну епідеміологічну ситуацію у всьому світі, тепер кожний пацієнт КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» може перевірити на ресепшині за декілька секунд свою температуру тіла, але просимо при цьому намагатися не заважати основній роботі адміністратора амбулаторії – вона зробить обстеження відразу як відповість на дзвінок або після спілкування з іншим пацієнтом», – резюмував Черенок.

Інф. «ТС»

Share Button