Бориспіль може стати районом Києва? Володимир Борисенко розповів про перспективи

Бориспіль, який давно жартома називають спальним районом Києва, має всі перспективи ним стати. Принаймні таку заяву зробив міський голова Володимир Борисенко у традиційному зверненні у фейсбуці до жителів Бориспільської громади.

Наразі відомо, що Бориспіль, Бровари та Київ взялися за створення «тристороннього комунального підприємства».

У перспективі ще низка питань. Зокрема, транспортні перевезення.

«Київпастранс» – комунальне підприємство, а ми рухаємось у напрямі, щоб мати свій автобусний парк. Хочемо це зробити спільно. Це буде дешевше. У Києва вже є маршрути, які можна подовжити у бік Броварів та Борисполя, зробити їх міжміськими… Київ нам готовий допомогти», – підкреслив Борисенко.

Окрім того, у фокусі – утримання доріг, благоустрій та будівництво сміттєпереробного заводу.

«Було запропоновано чотири земельні ділянки (для будівництва сміттєпереробного заводу – ред.)  – одна на межі Борисполя і Броварів», – повідомив міський голова і додав, що перед тим, як будувати, проведуть громадські слухання і «все буде прозоро».

Ще один, без сумніву, «цікавий проєкт» – можливе розширення меж столиці. У перспективі, за словами Борисенка, це зробить такі міста, як Бориспіль, Бровари, Бучу, Вишгород та Ірпінь, «великим Києвом».

Серед переваг, які озвучив міський голова, – розширення транспортного сполучення та доступність метрополітену.

Водночас він додав, що ідея гарна, але для міських голів міст-супутників столиці «може закінчитись погано».

«…Посади мера Борисполя чи Броварів, Бучі чи Ірпеня можуть ліквідувати, адже міста можуть стати районами Києва», – наголосив Борисенко, але сенсу триматись за крісла не бачить, «якщо від цього виграють наші мешканці».

Журналісти «ТС», своєю чергою, вирішили поцікавитись у бориспільців, як вони оцінюють перспективи приєднання до Києва?

Тетяна, 46 років:

– Мені ідея подобається. Думаю, що з транспортом та інфраструктурою тоді у нас стане набагато краще.

Лідія, 66 років:

– Я – «за». Приєднання до Києва більш перспективне для нас. Матимемо більший доступ до послуг – медичних, соціальних та інших.

Ірина, 49 років:

– Така перспектива мені не подобається. Бориспіль є Бориспіль, і не вважаю, що нам потрібно приєднуватися до Києва.

Валентин, 25 років:

– Складно одразу відповісти, бо не розумію, навіщо Борисполю ставати частиною Києва. Тож зараз я більше «проти», ніж «за».

Василь, 54 роки:

– Не хочу я ніякого приєднання. Бориспіль – тихе і спокійне місто, а Київ… Така собі перспектива.

Вероніка, 28 років:

– Щоб Бориспіль став частиною Києва? Не дуже мені це подобається. Ми просто розчинимось у столиці, станемо її околицею. Зараз Бориспіль – місто зі своєю історією, а після приєднання стане одним із далеких районів Києва.

Ніна, 37 років:

– Приєднання Борисполя до Києва, без сумніву, матиме свої переваги, але чи варті вони того? Ми маємо тихе і затишне передмістя столиці, про яке можуть лише мріяти кияни, я не готова це втратити.

Оксана ВАКУЛЕНКО, Валерія ШУЛЬГА, «ТС»

Share Button