Із сесії міської ради: Акції протесту, одвічні земельні питання і суперечки

25 лютого відбулося 69 пленарне засідання сесії Бориспільської міської ради, порядок денний якого налічував 148 питань. Відтак, уже традиційно, перед початком розгляду основних питань депутати не втратили можливість подати свої пропозиції для обговорення «з голосу».

Ощадбанк про доступні кредити

Засідання розпочала представник Ощадбанку, поінформувавши про державну кредитну програму «Доступні кредити 5-7-9%», що запроваджена з ініціативи президента та прем’єр-міністра України з метою спрощення доступу мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування.

Відтак, судячи з того, наскільки «уважно» слухали доповідача, ця тема апріорі зацікавила лише одиниці. Та й запитання теж стосувалися умов кредитування, які не такі вже й доступні для пересічних громадян.

Мабуть, більшості хотілося б все-таки почути від представників Ощадбанку про ситуацію з виплатою субсидій, адже раніше з цим виникали проблеми. Чи вирішено питання субсидій на сьогодні? Чи отримують субсидіанти кошти? Якщо ні, то чому? Однак ці питання так і залишилися без відповіді.

Подаруйте Кирилку дитинство!

Не могли не згадати і про маленького Кирилка Григоріва, який уже п’ять років бореться зі страшною хворобою. Рідні хлопчика звернулися до депутатів з проханням надіслати звернення до Міністерства охорони здоров’я щодо фінансування лікування, на яке потрібна недосяжна для родини сума.

«Звертаюся до всіх небайдужих: допоможіть фінансово, залучайте знайомих, волонтерів, соціальні мережі. Будь-яка допомога для нас важлива, адже дитина хоче жити…», – звернулася до всіх присутніх тітка Кирилка.

Окрім цього, було зауважено, що з моменту спілкування батька хлопчика з президентом (під час його візиту до Борисполя) з рідними так ніхто поки що і не зв’язався.

«Вишиванка» протестувала

На сесію завітали мешканці ЖК «Вишиванка», вони обурені, що вже впродовж п’яти років з моменту введення в експлуатацію будинків (вул. Бежівка, 31-А та 31-Б) питання з Київобленерго не просто не вирішуються, а часом і загострюються. Обіцяну забудовником підстанцію теж не побудовано. За словами голови ОСББ, останнім часом у людей намагаються відібрати ще й землю, на якій нібито хочуть побудувати магазини.

Люди прийшли просити депутатів не голосувати за надання містобудівних умов  на цю землю. Відтак, не все так просто: як з’ясувалося, під час обговорення цього питання забудовник подавав до суду і вже є відповідне рішення. Щоправда, на момент проведення сесії депутати не мали змоги переглянути це рішення, тому міський голова Анатолій Федорчук запропонував найближчим часом зібрати робочу зустріч за участі голови ОСББ та детально вивчити ситуацію. Паралельно обговорено можливість призупинення надання містобудівних умов щодо вказаної земельної ділянки.

Аби привернути увагу депутатів, мешканці цих будинків влаштували мирну акцію з плакатами, на яких були написи: «Досить порушувати наші права. Хочемо договори з РЕСом!», «Друзенко, шахрай! Побудуй нарешті підстанцію!», «500+ людей можуть лишитися без води, тепла та їжі!»

«Скрутне матеріальне становище» – що це?

Євгеній Боженко порушив питання щодо переліку документів на надання одноразової матеріальної допомоги. Депутат заявив, що в онкохворого мешканця його округу вимагали чек за лікування, яке він ще не пройшов, бо саме збирав на нього гроші. Така ситуація виникла, оскільки не існує роз’яснення, що мається на увазі під поняттям «підтверджуючі документи». Тому він запропонував деталізувати перелік, аби в подальшому уникнути подібних ситуацій та будь-яких маніпуляцій.

Під час обговорення надійшла й інша схожа пропозиція від депутата Ігоря Євтушенка: уточнити, що таке «скрутне матеріальне становище» і як людина має це підтвердити. Питання постало після того, як, незважаючи на рішення сесії та складений акт обстеження за підписом депутата округу, було відмовлено у наданні одноразової допомоги, аргументуючи тим, що людина має довести, що знаходиться у скрутному матеріальному становищі.

Офісний центр чи готель для хасидів?

На сесію завітав голова будинкового комітету по вул. Френкеля, 2, який від імені мешканців всього мікрорайону зачитав лист щодо можливого розташування готелю для хасидів по вул. Панаса Мирного, 15. Йшлося про наміри використання цієї ділянки, що знаходиться у промисловій зоні поблизу Княжицького озера, іудейською общиною для розміщення під час паломництва хасидів. Люди вважають, що таке рішення має бути погоджене з жителями мікрорайону.

«5 березня 2019 року на прохання жителів вулиці Карла Маркса міською радою було скасовано рішення виконавчого комітету міської ради про надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки з тих самих причин. Тому просимо вас бути послідовними для всіх жителів міста і відмовити у прийнятті цього рішення», – інформував голова будинкового комітету.

Борис Шапіро, який займається проєктом капітального ремонту цього приміщення, наголосив, що «там сьогодні не проєктується готель, там проєктується капітальний ремонт без оздоблення для того, аби здавати в оренду» (пряма мова – ред.). Відтак закликав депутатів прийняти рішення в інтересах громади.

Після тривалого обговорення міський голова запропонував створити відповідну депутатську комісію на чолі з головою регламентної комісії, депутатом округу, залучивши голову вуличного комітету, виїхати на місце і все перевірити. Тож було прийнято рішення направити питання на доопрацювання.

Віта ПРАВДЕНКО, «ТС»

Share Button