Віктор Ляшко: «Через війну українці «постаріли» вже на 10-15 років»

Через війну деякі вікові хвороби «помолодшають» і спіткають українців не в 60 років, а в 40-45. Про це розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко в інтерв’ю «Українській правді».

«Війна і так уже має негативний вплив на нас із вами. Навіть за тими підрахунками, які проводимо, сьогодні потенційно всі люди, які в Україні переживають наслідки війни, постарішали на 10-15 років. «Постарішали» – це умовно, тому що хвороби, які нас наздоганяли, наприклад, у 60, тепер наздоганятимуть у 45-50, зокрема, через психологічні зміни в нашому організмі», – сказав Ляшко.

Він додав, що інфаркти, інсульти, особливо зараз, особливо на територіях, де є обмеження щодо інфраструктури, призведуть до високої смертності через повномасштабне вторгнення рф. Ляшко наголосив, що сьогодні українці найчастіше помирають від серцево-судинних хвороб. На другому місці – онкологічні, оскільки немає змоги раннього скринінгу, каже міністр.

Глава МОЗ розповів, що українці й надалі хворіють на COVID-19, але звертаються до медиків лише у важких випадках, тому офіційні показники захворюваності низькі. Найбільше хворих на корона вірус – у Київській, Чернівецькій, Миколаївській областях та Києві.

За словами Ляшка, люди під час війни відклали «на потім» і профілактичні огляди, терплять до останнього, «бояться навантажити систему». Це призведе до того, що хвороби виявлятимуть на пізніших стадіях.

«А це означає довготриваліше та дороговартісніше лікування, і не завжди ефективне. Тому в мене прохання до всіх: якщо ви перебуваєте в безпечних регіонах і маєте проблеми зі здоров’ям або вже давно не були в сімейного лікаря, спробуйте записатися і проконсультуватися, оскільки українці повинні жити довго й бути здоровими», – сказав Віктор Ляшко.

Share Button