Антоніна Парамонова: «Війна витіснила застуди, а натомість «принесла» інфаркти,  інсульти та депресивні стани

Сільська амбулаторія № 7 КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» розташована в центрі мальовничого села Іванків, неподалік озера.

Загалом медзаклад в Іванкові обслуговує близько трьох тисяч осіб. В амбулаторії працює два сімейні лікарі, три медсестри й одна молодша медична сестра. Ці дивовижні жінки щодня стоять на варті здоров’я своїх односельців.

«Ведемо прийом пацієнтів, обслуговуємо виклики вдома, проводимо рутинну вакцинацію дитячого населення та вакцинацію проти коронавірусу».

В амбулаторії проводимо аналізи крові, сечі, вимірюємо цукор крові та холестерин, за потреби, знімаємо електрокардіограму. На базі нашої сімейної амбулаторії працює приватний кабінет стоматолога й аптека», – розповідає про роботу медзакладу Антоніна Парамонова.

Війна внесла свої корективи в роботу амбулаторії, наголошує завідувачка і додає:

«В перші дні війни було трохи не по собі, бо пацієнтів майже не було і така тиша стояла… Але ми щодня приходили на роботу, підтримували один одного й односельців, які до нас зверталися. Війна ж багато чого змінила, і в діагнозах теж: з’явилося більше серцево-судинних, неврологічних захворювань, частіше стали звертатися з депресивними станами».

Останнім часом дедалі частіше на прийом до сімейного лікаря приходять переселенці.

«У селі їх чимало – жодної хати порожньої не лишилося», – розповідають медсестри. В амбулаторії вже зареєструвалося близько 20 осіб, але «люди йдуть і йдуть».

Коли розпочалася війна, на базі амбулаторії сімейної медицини обладнали кабінет, де накопичували перев’язувальні матеріали, медикаменти, інфузійні розчини та інше, що могли б у разі потреби передати в лікарню для надання кваліфікованої медичної допомоги при пораненнях. Гадали, а раптом у Борисполі буде надскладна ситуація – чим людей рятуватимуть? Тож готувалися», – розповідає лікарка загальної практики сімейної медицини Антоніна Парамонова.

Разом з нею ми заходимо до невеликого кабінету, де все необхідне напоготові. Усе це  зносили односельці та волонтери.

А ще ці дивовижні жінки облаштували у підвалі укриття: спустили туди стільчики і кушетки, ковдри й подушки, щоб пацієнтам було комфортно.

На запитання, чому не виїхали – лише усміхаються, а в їх очах читається: «Як можна? А хто наших людей рятуватиме?».

Тим часом до лікаря йдуть пацієнти, а нам час повертатися в редакцію. Невелику амбулаторію у квітучому селі ми залишаємо з твердою впевненістю: іванківці у надійних руках і людяність – переможе!

Марина ГРИЦЮК, Тоня ТУМАНОВА, «ТС», фото М. Грицюк

На фото: медсестра Любов Кононець, лікар загальної практики сімейної медицини Антоніна Парамонова, молодша медсестра Любов Пісоцька

Share Button