ЗеВізит до Борисполя: перевірка ремонту лікарні, нова акція від Годунка та незручне запитання про обсервацію

Перший візит президента у липні минулого року наробив галасу: Володимир Зеленський гостро розкритикував стан лікарні та доручив спільними зусиллями міської і районної влад побудувати лікарню. Не обійшлося і без конфліктних ситуацій, у центрі однієї з них опинився секретар міської ради Ярослав Годунок, якого глава держави вигнав з робочої наради.

19 лютого Володимир Зеленський уже вдруге відвідав Бориспіль, зокрема, перевірив перебіг капітального ремонту частини приміщень Бориспільської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування.

Перевірка – не для всіх

Біля центрального входу лікарні було досить людно: представники місцевої влади, працівники медичного закладу, журналісти та просто пересічні бориспільці, які прийшли побачити, а то й поспілкуватися з президентом. Однак глава держави у супроводі охорони та вузького кола чиновників дуже швидко пройшов усередину лікарні повз натовп, незважаючи на вигуки людей. Аби не створювати додаткового хаосу, на перевірку були допущені далеко не всі представники ЗМІ.

Під час візиту В. Зеленський перевірив перебіг капітального ремонту частини приміщень лікарні: пологового та інфекційного відділень, оглянув уже відновлене дитяче відділення, ознайомився з дією державної програми «Доступні ліки». Не оминули і питання реконструкції інфекційного відділення, кошти на ремонт якого, за словами голови Київської ОДА Олексія Чернишова, виділено з місцевих бюджетів.

Капітальний ремонт – до кінця року

Капітальний ремонт лікарні планують завершити за три етапи: першу частину заплановано здати вже у березні, другу –  до 1 липня 2020 року, а третю – в липні. Відтак залишиться завершити ремонт пологового відділення, де будуть проведені масштабні роботи: замінюється все інженерне обладнання, водопровід, системи опалення та енергопостачання. Запуск цього відділення планують до 1 грудня поточного року.

Директор КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування», головний лікар Олександр Щур наголосив, що після ремонту умови обслуговування пацієнтів буде значно поліпшено. Незабаром в оновлених кабінетах запрацюють ендоскопія, бронхоскопія, ЕКГ та УЗД, які нині проводяться в непристосованих приміщеннях.

«Я знаю, що всіх налякало питання опорної лікарні, адже з’явилося відчуття, що лікарні будуть закривати, лікарі залишаться без заробітної плати. Але це все неправда. Реформа має бути, навпаки, спрямована на те, аби збільшити зарплати лікарям», – наголосив президент під час спілкування зі ЗМІ та громадою міста, котрі прийшли на зустріч.

Досвідчені лікарі країни проаналізують перебіг медичної реформи

Володимир Зеленський хоче долучити досвідчених лікарів України до аналізу першого етапу медичної реформи. Про це він повідомив під час спілкування зі ЗМІ.

«Вчора ми поставили таке завдання: цього тижня зберемо колегію. Я хочу, щоб вони надали всі висновки щодо частини реформи, яка була, і частини, яка буде. Щоб у нас, у лікарів та звичайних людей, не було в майбутньому жодних сюрпризів. Це будуть дуже відомі лікарі, які просто хочуть побачити всю цю реформу, дати їй аналіз і сказати: туди ми йдемо всією країною чи не туди, і що треба зробити, щоб у нас була нормальна зарплата, медицина та нормальні умови», – наголосив В. Зеленський.

Як зауважив глава держави, він має надію, що цей аналіз буде проведено до березня, оскільки вже з 1 квітня цього року починається запуск другої частини медичної реформи.

Ціна життя дитини – мільйон доларів

Під час проходження територією лікарні до президента звернулися батько та тітка бориспільця Кирилка Григоріва, який зараз перебуває на лікуванні в Ізраїлі.

«Пане президенте, у мене хвора дитина, яку зараз лікую за кордоном. Мені потрібно 5 мільйонів доларів, щоб оплатити його лікування. І у мене немає зараз таких коштів. Допоможіть!» – звернувся Роман Григорів до глави держави.

Тітка хлопчика уточнила, що один курс хіміотерапії там коштує 154 тисячі доларів. Хлопчику ж потрібно два курси та ще експериментальну CAR-T терапію, аби увести його в ремісію. І вже потім можна буде говорити про пересадку кісткового мозку.

Володимир Зеленський зауважив, що така сума дуже дивна, тому, аби з’ясувати все, особисто записав дані хлопчика та назву лікарні, в якій він зараз перебуває.

Однак пізніше мама хлопчика Наталія Григорів, яка нині перебуває разом з ним в Ізраїлі, написала на своїй сторінці у Фейсбук, що через хвилювання чоловік назвав іншу суму: нині ж на лікування необхідно не 5 мільйонів доларів, а один мільйон.

І знову не обійшлося без казусів

Під час огляду капремонту лікарні невідома жінка назвала президента зрадником і запитала, чому на фронті гинуть люди.

«Зеленський, ти зрадник. Почему на фронте гибнут? Кто для тебе Россия? Що це таке? Відповідайте, я ваш народ. Я мешканка Донецька. Вам розказати, що у нас в шахтах там робиться?» – кричала жінка (збережено мову оригіналу – ред.).

Однак Зеленський не звернув увагу на цю ситуацію і продовжив огляд. Та прихильників президента серед пацієнтів лікарні теж вистачало: вони бажали йому міцного здоров’я, удачі та дякували за те, що приїхав.

Ярослав Годунок: «Чекаю вибачень від президента»

З таким написом на плакаті на зустріч з президентом з’явився всім відомий з минулого візиту «розбійник» Ярослав Годунок. Та не з порожніми руками: секретар міськради підготував і «подарунок» для глави держави – футболку з написом: «Вийди отсюда, розбійник!».

Однак вручити такий презент Я. Годунку не вдалося, як і поспілкуватися з гарантом. Адже на запитання секретаря про розслідування зловживань колишніми працівниками РДА Зеленський відповів коротко і відразу перейшов до іншого питання: «Завдяки мені ви вже відома тут людина. Тут така історія: ми тому і не були до цього в політиці, бо часу на балачки немає. Ми щось робимо, а розбиратись – до правоохоронних органів».

Коронавірус і Бориспіль

Під час візиту супроводжувала президента України і міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька. Незважаючи, що метою візиту була перевірка ремонту лікарні та впровадження медичної реформи, журналісти запідозрили, чи не є цей візит ознакою того, що евакуйованих українців з Китаю можуть привезти саме в Бориспіль.

Однак міністр не підтвердила, але і не спростувала ці підозри, лише наголосивши, що МОЗ підготувало чотири місця для евакуації людей з Уханя. Проте називати конкретно, що це за місця, – відмовилася. Тож чи є в цьому переліку Бориспіль – достовірно невідомо.

Відтак головний лікар Олександр Щур у коментарі ЗМІ повідомив, що у Бориспіль, швидше за все, не привезуть евакуйованих українців, адже інфекційне відділення нині закрите на ремонт.

Валентина МАКІЄНКО, «ТС»

 

Share Button