«Все буде KyivRegion»: Олексій Чернишов про інвестиції, децентралізацію та будівництво сміттєпереробних комплексів

Голова Київської ОДА Олексій Чернишов прозвітував про перші 100 днів роботи. У центрі уваги проєкт «Велике будівництво», створення єдиного інформаційного простору регіону, інвестиції, децентралізація та будівництво сміттєпереробних комплексів.

Губернатор практично одразу наголошує, що планує перетворити Київщину на вітрину України, а також додає, що Бориспіль і Бориспільський район на особливому рахунку. Велику ставку він робить на залучення інвестицій і натякає, що й сам готовий бути «інвестиційним нянем».

«У владу я прийшов свідомо, бо не тільки знаю, як змінити Київщину,  а й зроблю це. Наше завдання перетворити бюрократичну машину на сучасний офіс надання послуг мешканцям Київської області. Влада – це не про бюрократію, це про сервіс та комфорт для громадян. Все буде KyivRegion», – запевняє Чернишов.

Про Бориспіль і Бориспільський район

– Мій перший проєкт, за дорученням президента, реконструкція Бориспільської БІЛ. Бориспіль і Бориспільський район – повітряні ворота держави, де ми зустрічаємо гостей, які можуть перетворитися на туристів, а можуть і на інвесторів. Ми приділяємо їм особливу увагу.

Щодо проєкту реконструкції – його контролює Київська ОДА. Все буде готово у строк.

Про обласну лікарню

– Підготували пілотний проєкт реконструкції обласної лікарні. Плануємо залучити гроші Європейського банку реконструкції та розвитку.

Потрібен проєкт щодо підвищення енергоефективності будівель. Наразі лікарню гріє зношена котельня 1975 року, ми втрачаємо до 70% тепла та енергії, плануємо розробити комплексне утеплення, що змінить і зовнішній вигляд закладу.

Про кадрові питання

– Ми не змінимося, поки не перезавантажимо всі гілки влади. Нам потрібні фахові керівники з досвідом, прогнозовані та стабільні. Уже призначено вісім голів РДА і невдовзі будуть нові кадрові рішення. Хочу наголосити, що серед новопризначених є три жінки. Це показник ґендерної політики в області.

Наголошу, ми вимагаємо від усіх голів РДА злагодженості в роботі з районними радами і з депутатським  корпусом. Чому? Неефективність місцевої влади в останні роки була пов’язана з рівнем співпраці між радами та адміністраціями, між депутатами та керівниками районних чи обласних установ. Гарантую, що в кожному районі ми працюватимемо синхронно, професійно та як одна команда. Також розраховуємо на підтримку депутатів ВР, які були обрані за округами.

Про власну команду

– Нова команда в Київській ОДА професійна і націлена на результат. Кожна людина – фахівець. Мікс професіоналізму, досвіду роботи в державних установах та реальному секторі. Наше завдання – перетворити цю бюрократичну махину, перевантажену не зовсім зрозумілими функціями, і зробити з неї ефективний офіс надання послуг мешканцям.

Про децентралізацію

– Коли обійняв посаду, це питання перебувало у занепаді, необхідно було терміново узгодити створення ОТГ та подати перспективний план розвитку до Кабміну. Ми змінили цей підхід, і Київська область першою подала необхідні документи уряду.

Про вітрину України

– У нас є мета перетворити Київську область на вітрину України. Як це буде відбуватися і за рахунок чого? За допомогою залучення інвестицій. Країні потрібні зовнішні та внутрішні капітальні інвестиції.

Ще один інструмент – розвиток інфраструктури. З 1 березня плануємо перетворити Київщину на суцільний будівельний майданчик. Плануємо будувати кілометри доріг, відходимо від практики ямкового ремонту – це неефективно, дорого та не дає практичних результатів. Це відповідальний і необхідний крок. Проєкти уже забезпечені коштами.

Про «інвестиційних нянь»

– Ми відновили роботу Агенції регіонального розвитку та укомплектували її професійними кадрами, завдання яких – розроблення інвестпроєктів в кожному районі Київської області, допомога РДА в їх реалізації, а також професійний супровід проєктів. Будь-якому інвестору, не тільки іноземному, а й українському, потрібна допомога в реалізації його інвестиції.

Усі знаємо про роботу правоохоронних органів, ДАБІ та інших запобіжників, що заважали ефективно розвиватися інвестиційному сегменту в державі та Київської області.

Агенція регіонального розвитку і я особисто вже займаються тим, що супроводжуємо кожного інвестора – як нового, так і існуючого в Київській області, щодо ведення документації, введення в експлуатацію, проблем із земельними ділянками та надання дозволів. Усе це потрібно зробити більш ефективним.

Про транспорт

– Цього року розпочинаємо реалізацію проєкту будівництва Великої кільцевої автодороги. Це облаштування понад 200 км. Велика кільцева необхідна для збереження інфраструктури пристоличного регіону та Києва.

Ще один важливий момент – модернізація залізничного транспорту, який має бути швидким, зручним та комфортним. Це зменшить видатки на реконструкцію та ремонт доріг. Ми підписали відповідні документи між Південно-Західною залізницею щодо покращення умов і самих потягів, їх модернізації, введення додаткових маршрутів та реконструкції станцій. Я особисто приділяю цьому велику увагу, адже, вважаю, що наше головне завдання – розвиток місцевого транспорту і подолання проблеми заторів та великої кількості так званих «маршруток».

Також у нас є плани щодо надання статусу міжнародного аеропорту «Біла Церква». Це допоможе залучити нові авіакомпанії, позитивно вплине на розвиток туризму та економіки України. Поруч залізниця. Це створить унікальний та зручний хаб для перевезень.

Також плануємо відкриття пункту пропуску через державний кордон, а з часом можливе будівництво пасажирського та вантажного терміналів.

Про здорове харчування

– Здорове харчування у школі – здорове майбутнє. Ми приділяємо цьому увагу і плануємо запровадити електронне меню, організувати харчування за методом шведського столу, кетеринг, а також започаткувати уроки здорового харчування.

Про будівництво сміттєпереробних заводів

– У цьому сегменті проблеми накопичувалися багато років. Київ та інші міста продукують мільйони тонн сміття. Шлях вирішення один – будівництво екологічних, сучасних, європейського рівня підприємств. Ми щодня працюємо в цьому напрямі, підписали відповідний документ з КМДА щодо ситуації на п’ять полігонів. Сміття – наша велика проблема, що має стати історією успіху, адже у багатьох розвинених країнах сміття – це енергія.

Окрім того, працюємо з європейськими відомими компаніями щодо реалізації концепції поводження з відходами Київської області та плануємо реалізувати проєкти будівництва нових сміттєпереробних комплексів.

Про медіа

– Зараз ми працюємо в сучасних мережах. Маємо охоплювати молодь та залучати її до своїх цілей, ділитися з ними тим, що робимо. Є й суміжні аудиторії. На нашу думку, розвиток та підтримка місцевих медіа – газет, радіо і телебачення, дуже важлива і відповідальна.

Про єдиний інформаційний простір

– Ідею про створення єдиного інформаційного простору я підтримую. Давайте порадимося, як це зробити, у вигляді чого? Може, з’єднати на єдиний платформі сучасні та класичні засоби медійного спілкування, адже у нас є різні вікові групи населення і для них рівень комфорту медійного – різний. Давайте об’єднаємося на єдиній інформаційній платформі та реалізуємо це.

ЕКСКЛЮЗИВНО ДЛЯ «ТС»

Коли інвестор прилітає на Бориспільщину, то перше, що він бачить, величезне сміттєзвалище. Чи плануєте будівництво сміттєпереробного заводу на Бориспільщині?

– Кількість сміттєзвалищ в області і їх стан дійсно жахливий. Умови поводження з відходами – архаїчні. Наше завдання – зробити сучасні сміттєпереробні комплекси. Київська область потребує не одного комплексу, тож уже відпрацьовано кілька майданчиків, земельних ділянок щодо їх розташування. У Бориспільському районі у цьому напрямі плануємо реалізувати такий проєкт, але він потребує також часу та інвестицій.

Комплексно – це державне завдання, і ми маємо його вирішувати.

І ще ми не повинні думати, що сміттєпереробний завод – це жах. В європейських містах ці заводи стоять у центрах міст і там навіть питна вода утворюється. Тож потрібно починати будувати такі заводи, а перед тим навчитися сортувати сміття. У нас усе вийде.

Під час представлення нового голови Бориспільської РДА ви згадали про реконструкцію захисної дамби на мулових полях, але на Бориспільщині є недобудовані очисні споруди. Чи маєте якісь плани або ідеї щодо реалізації цих проєктів?

– Щодо реконструкції дамби інформація буде у травні, коли голова РДА представить звіт за 100 днів роботи. Ми це контролюватимемо, я особисто поставив завдання перед головою РДА. А щодо очисних споруд, то хочу запевнити, що ми розуміємо, наскільки це важливо і займаємося цим.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button