АРТ-ТЕРАПІЯ: «ФАРБУЙТЕ ЖИТТЯ В ЯСКРАВІ КОЛЬОРИ!»

Ніколи не пізно відкрити в собі щось нове: хтось може все життя працювати архітектором і в третьому віці почати писати вірші, а хтось вчителем математики і відкрити в собі художника. Так і жителька Борисполя Наталія Кукуруза відкрила в собі талант, що надихає ще більше творити і дарувати радість оточуючим. Жінка створює незвичайні картини, які набувають певного змісту вже після завершення.

Полотно, фарби, кілька ліній, при цьому одночасне поєднання математичних навичок, позитивних емоцій, гарного настрою… і пані Наталія починає нову роботу, а в розмові ділиться з журналістом таємницями створення своїх картин.

– Наталіє Миколаївно, розкажіть, будь ласка, про себе?

– Народилася та виросла на Житомирщині. З дитинства займалася творчістю: малювала, співала, навчалася в музичній школі. Та й не тільки творчість полюбляла. Я з того покоління, яке зростало без ґаджетів, і заняття творчістю та спортом сприймалися, як прості дитячі розваги. Для мене лижі, санчата, ковзани, теніс, шашки, м’яч були звичним способом провести дозвілля.

У 1989 році закінчила Житомирський державний педінститут і тривалий час працювала в школі вчителем математики. Ще навчаючись, створила сім’ю, нині маю двоє прекрасних дітей та двоє онуків. З часом змінила місце проживання, переїхала в Бориспільський район, а згодом змінила і роботу.

Нині працюю в Бориспільській тепломережі (припала до душі ця робота, дався взнаки технічний склад мислення). Змінилося життя, змінилися уподобання, хоча деякі улюблені заняття залишились. Залюбки займалася фітнесом, танцями, періодично беру участь у змаганнях із шашок, зараз практикую йогу та малюю картини.

Ваші картини незвичайні. Поділіться історією їх створення, як усе починалось?

– Картини, які створюю, називаються мандали. Мандала – геометричний символ складної структури, який у Вікіпедії інтерпретується як модель Всесвіту. Типова форма мандали – зовнішнє коло із вписаним у нього квадратом, куди поміщено внутрішнє коло (часто сегментоване), або ж представлене у формі лотосу.

Як усе починалося? – перепитує. –  Потрапила до рук картина за номерами, яку я із задоволенням розфарбувала. Витратила на це чимало часу, але по закінченні відчула неймовірне задоволення та приплив позитивної енергії. Захотілося спробувати щось своє. На той час подруга, яка захоплюється астрологією, подарувала мені маленьку не розфарбовану мандалу на клапті паперу. Розфарбувавши її, одразу зрозуміла, чим хочу займатися.

Що надихає на творчий процес?

– Джерелом натхнення є велике бажання творити і позитивне ставлення до життя. Малюючи мандалу, потрібно обов’язково перебувати в гарному настрої. Кожна робота вбирає в себе позитивну енергетику людини, яка її створює. Тому мандала є дуже сильним оберегом, а також джерелом зцілення або просто «підзарядженням» гарними емоціями.

Скільки часу займає створення однієї картини?

– Тривалість роботи над однією картиною залежить від її розміру, складності, кількості деталей. Зазвичай це займає близько чотирьох днів.

Які матеріали використовуєте?

– Малюю акриловими фарбами на полотні, що натягнуте на підрамник. Для наведення контурів використовую різнокольорові гелеві ручки.

Якщо придивитися – на картинах дуже чіткі лінії. Як досягаєте такої точності?

– Щоб досягнути симетричності та чітких ліній, без підручних інструментів не обійтися, проте більшість деталей виконую вручну, залишилися навички після викладацької діяльності.

Перш ніж створити картину, плануєте, якою вона буде?

– Зізнаюся, коли тільки починала малювати мандали, пробувала планувати, так би мовити, побачити, яким буде кінцевий результат, які використаю кольори. Пробувала малювати на замовлення. Але зрозуміла, що то марна справа, руки самі «обирають» і візерунок, і колір.

Чи були цікаві випадки під час написання картин або, взагалі, щось пов’язане з ними?

– Так, було дещо цікаве. Мандала – це не просто красиве зображення. Кожна картина має певний зміст, назву і своє призначення. Одного разу я створила зовсім не характерний для себе візерунок, який і досі мене дивує. Пізніше в інтернеті побачила подібні картини, їх називають «мандала пробачення», це, мабуть, було найбільш необхідне для мене у той період часу. Отже, не я обрала мандалу, а вона мене.

Для Вас це більше хобі чи заробіток?

– Скоріше, хобі та джерело позитивної енергії. Хоча певну кількість своїх робіт я продала, друзям просто подарувала.

Як реагують друзі, знайомі на Вашу творчість? Їм подобається?

– Я вже досить доросла, самодостатня людина. Щоб займатися улюбленою справою, мені не потрібне чиєсь схвалення, я не зважаю на чийсь осуд, якщо таке трапляється. Мені це подобається, а отже, має право на життя. Рідним і друзям мої роботи приносять радість, дарують гарний настрій. Древні індійські народи називали мандалу «молитвою, що застигла». Тож нехай мої картини стануть своєрідною молитвою, що спрямована на підсилення позитивних якостей людини, примирення з власним «я» та навколишнім світом.

Хотіли б організувати власну виставку?

– Звичайно, хотілося б показати свої роботи не тільки близькому оточенню, а й дізнатися думку більшої кількості поціновувачів мистецтва і фахівців. А виставка, мабуть, для цього найкраще місце.

– Плануєте й надалі розвиватися в цьому напрямі? Можливо, хочете спробувати себе ще в чомусь?

– Так, хочу і вже пробую. Нещодавно освоїла техніку створення числових індивідуальних мандал. Числова мандала – це графічне відображення долі людини, що зашифроване в її числах. Зображення побудоване на основі дати народження людини, володіє найбільшою енергетичною силою і може бути використане як могутній сімейний оберіг. Тому бажаючих створити свою індивідуальну числову мандалу – ласкаво прошу.

Насамкінець, хотілося б побажати: робіть те, що вам подобається, те, що вас тішить. Будьте там, де вам добре, і з тим, з ким добре. Більше посміхайтеся, кохайте, не відмовляйтеся від власних мрій, цінуйте своє життя і розфарбовуйте його в яскраві кольори.

Тетяна ЗАЄЦЬ, «ТС»

Share Button