КРУПНІША – ПО 100, МЕНША І СОЛОДША – ПО 80

Війна внесла свої корективи у наші продовольчі настрої та ціноутворення.

Ось розмова двох бориспільок, підслухана на міському ринку Центральний:

– Бачила? Полуниця почала потроху дешевшати, минулого тижня була по 130, цього вже 100, мабуть, почали «свою» продавати.

– А я купила за 90, господиня хвалилася, що з власної грядки, з Рогозова.

АГРАРНІ ЕКСПЕРТИ: «ЦІНИ НА ПОЛУНИЦЮ, ВИШНЮ ТА ЧЕРЕШНЮ ЩЕ ПРИЄМНО ЗДИВУЮТЬ»

– Цього року полуниці раннього та середнього врожаю немає. Традиційно вона надходила на ринки України із теплих Херсонської та Миколаївської областей, – наголошує президент Української плодоовочевої організації Тарас Баштанник. – Нині у продажу ягода, вирощена в Одеській та Закарпатській областях. Тиждень тому її справді продавали по 90-110 гривень за кілограм.

Але, за словами нашого експерта, вже на підході врожай ягід, вирощених у центральній частині країни, на заході України та Волині. Полуниці стає дедалі більше, що позначиться і на зниженні її ціни.

Т. Баштанник схиляється до зниження ціни на полуницю в середньому до 60-70 гривень, з яких приблизно половину отримають фермери-виробники.

Що ж, за тиждень побачимо.

У БОРИСПОЛІ: ПОЛУНИЦІ СТАЄ БІЛЬШЕ, ЦІНИ ЗНИЖУЮТЬСЯ

Військовий стан і на бориспільських ринках диктує свої ціни на овочі та ягоди. Зазвичай, ягідний сезон відкриває полуниця. Однак покупці не чекають, коли ціни впадуть максимально, щоб закупити полуницю з вигодою для переробки, зараз не до того, кажуть. Просто купують, щоб посмакувати досхочу влітку. І вже нікого не дивує, що банани, які здолали шлях у тисячі кілометрів, можна купити за 45-50 грн за кілограм, а своя полуниця обійдеться удвічі дорожче. Хоча з кожним днем соковитої ягоди стає дедалі більше, та в ціні вона не надто «падає», тримається у межах 80-100 грн (майже, як і торік).

!Варто знати. Здоровій дорослій людині можна з’їсти 500-700 г полуниці на день, розбиваючи цю кількість на декілька порцій. Тим, хто страждає на гастрит, виразкову хворобу шлунку, не більше 200 г ягід на день.

НА ПРИЛАВКАХ ВЖЕ Є СОКОВИТА ЧЕРЕШНЯ

На Центральному ринку за черешню правлять від 100 до 130 грн за кілограм, звісно ж, дорожчі – крупні, достиглі ягоди. За словами продавчині, майже вся черешня привезена з Одещини та Вінничини, хоча пощастило знайти і домашню – з Іванкова.

Інф. «ТС», фото Тоні Туманової

На фото: Валентина Миколаївна з Іванкова продає полуницю по 90-100 грн за кілограм.

Share Button