Голова Верховної Ради проінспектував будівництво нової школи у Горі: чекає запрошення на відкриття

Будівництво нової школи у селі Гора проінспектував голова Верховної Ради України Дмитро Разумков. Разом із ним на будмайданчику побували представники обласної влади, керівники району – голова Бориспільської районної держадміністрації Володимир Строкань та голова Бориспільської районної ради Владислав Байчас, голова правління ПрАТ «БКБМ» (підрядник будівництва) Ігор Шалімов, а також народні депутати.

Оглянувши проєкти та масштаби робіт, спікер ВР вирішив для порівняння зайти у «стару» школу. Д. Разумков причарував прибиральниць і перепросив, що наслідив у коридорі, бо «щойно з будівництва». Побував на уроці та пообіцяв учням, що «дорослі дяді» збудують їм нову гарну школу.

Голова ВР також запевнив, що будівництву всіляко сприятимуть, а сам він чекає запрошення на відкриття.

«Якщо запросять, то приїду», – наголосив він у коментарі журналістам.

Також Д. Разумков відкинув навіть найменшу можливість того, що будівництво можуть не завершити: «Давайте робити так, щоб добудували, будівництво йде – кошти на будівництво передбачені. Така ж тенденція і в бюджеті на 2021 рік. Ви бачили різницю – там (на майданчику – ред.) і тут (у старій будівлі школи). Там понад 13 тис. квадратних метрів, а тут 1,8 тис., тобто збільшення у 9 разів. Передмістя Києва зростає, потреба  у школах та садочках зростає. Варіантів у нас немає – добудовуватимемо», – наголосив голова ВР і додав, що не потрібно говорити «якщо» – потрібно працювати.

«Потрібно, щоб працювала місцева громада і влада, якщо ми говоримо про реформу децентралізації, особливо у великих населених пунктах – у них з’являється більше повноважень, більше можливостей, адже більше коштів залишається на місцях. Коли ти сидиш у Києві, то складно зрозуміти, на якій дорозі потрібно залатати яму, а на якій щось полагодити. Інша справа, коли ти по цій вулиці щодня ходиш», – резюмував він.

На виході зі школи голову Верховної Ради горяни зустріли з плакатами.

«Проти чого мітингують», – поцікавився Разумков і почув: «За добудову школи». Він підійшов до активістів і вкотре запевнив: «Школі – бути».

Андрій Гутовський, директор Гірської ЗОШ: «Єдине, чого нам не вистачає, – простору»

Гірська школа забезпечена всім, єдине, чого не вистачає – це простору, наголошує директор Андрій Гутовський, і не приховує, що неабияк тішиться візиту, адже почув запевнення, що проєкт «нова школа» підтримуватимуть на всіх рівнях.

«Найголовніше – почув, що нам максимально допомагатимуть. Усі побачили умови, в яких діти навчаються. Наш заклад, у принципі, забезпечений усім. Єдине, чого не вистачає, – простору», – підкреслив Гутовський.

Свій колектив він називає професійним та потужним, про що свідчать досягнення учнів.

«У школі працюють 36 педагогів, які викладаються на повну. Багато призерів олімпіад маємо на районному, обласному рівнях. Нині Рік математики, і в нас уже є призери, які здобули перші місця в області з цього предмета. Вважаю, що це потужний склад, який хоче працювати і якому потрібні умови для цього», – додав директор закладу.

Гутовський також очікує, що держава й область активно долучаться до фінансування будівництва: «Сільська рада допомагає максимально, районна також. Після сьогоднішнього заходу, сподіваюся, й обласна рада разом із адміністрацією, Кабмін (залежить від Дмитра Олександровича, що він порекомендує прем’єру) долучаться. Я вірю в нову школу».

Слід зауважити, що наразі у школі навчається 483 учні за потужності 240. Заклад працює у дві зміни. У новій школі буде 24 кабінети проти восьми у старій.

Що ж стосується старого приміщення, то у планах його подальша реконструкція, а як його використовуватимуть – вирішуватиме громада.

«Можливо, там буде початкова школа, а може, будинок культури. У 2021 році вже діятиме ОТГ, тож рішення за громадою», – резюмував директор.

Роман Дмитрів: «Потрібно ще 50 млн грн, щоб зберегти темпи будівництва нової школи»

Нова школа у Горі матиме сучасну їдальню, актову залу, дві спортивні зали, а також спортивні комплекси на вулиці. Вартість проєкту – 167 млн грн, але вона не остаточна. Кошти вже виділили сільська і районна влади, але щоб зберегти темпи будівництва, потрібно ще 50 млн грн, наголосив Гірський сільський голова Роман Дмитрів.

«Коли минулого тижня на представленні нового очільника Бориспільської райдержадміністрації я звернувся до губернатора Київської області із запрошенням приїхати на перевірку будівництва нової школи, то, звісно, сподівався на цей візит, але не очікував, що він відбудеться так швидко.

Вважаю, що відкриття шкіл і садочків має бути нормою для нашого суспільства, а акцентувати увагу потрібно саме на контролі будівництва. Саме це і продемонстрував новий очільник КОДА Олексій Чернишов, організувавши спільну зустріч на об’єкті, який зараз потребує уваги та підтримки на всіх владних рівнях», – підкреслив сільський голова

Він також висловив сподівання, що суспільний інтерес дасть свої плоди, і «ми зробимо все, аби 1 вересня 2021 року нова школа була відкрита».

Дмитрів також наголосив, що обговорив із головою ВР загальні питання щодо школи, а також зауважив, що Гора дуже розраховує на підтримку в реалізації проєкту.

«Ми загострювали питання щодо спільного фінансування. Сподіваємося на підтримку обласного і державного бюджетів. Станом на сьогодні проєкт коштує 167 млн грн. Це не остаточна вартість, адже ще немає проєкту водопостачання і водовідведення. Враховуючи інфляцію, витрати можуть перевищити 170 млн грн», – вважає Дмитрів.

Окрім того, зустріч із головою ВР стала нагодою, аби обговорити ще одне важливе питання – розширення території кладовища.

«Ми ще рік тому всі документи подали у Кабмін. Під час зустрічі попросив Дмитра Разумкова допомогти, і він пообіцяв посприяти», – резюмував Дмитрів.

Тоня ТУМАНОВА, Валентина МАКІЄНКО,«ТС»

Share Button