ПЦУ ЗАПРОПОНУВАЛИ ПЕРЕНЕСТИ ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА НА ЛІТО

В Епіфанія розповіли, чи, дійсно, святий Валентин, як вважається, є покровителем усіх закоханих.

Православна церква України (ПЦУ) розвіяла міф про святого Валентина і закликає громадян святкувати День усіх закоханих 12 серпня. Про це пресслужба ПЦУ повідомила у Facebook.

У повідомленні говориться, що католики згадують пам’ять Валентина 14 лютого. Але не в загальному календарі, де цього дня вшановують святих Кирила і Мефодія, а в «Римському мартирологу», де вказані місцеві дні пам’яті. Православні ж відзначають цей день 12 серпня.

У ПЦУ також додали, що свято, яке відзначають 14 лютого як день закоханих, насправді «не відповідає фактам з реального життя святого Валентина».

«Відповідно до однієї з найпопулярніших легенд, святий Валентин «вінчав закохані пари, не дивлячись на заборону жорстокого імператора Клавдія II». Нібито правитель вважав, що чоловіки, які не мають дружин і дітей, будуть кращими воїнами. Однак ця легенда містить значну помилку в хронології подій, адже за часів життя святого Валентина в III столітті взагалі ще не існувало особливого обряду церковного вінчання», – вказують у церкві.

Уточнюється, що тоді церква вважала законним той шлюб, який «полягав у відповідності з цивільним законом і який закріплювався християнами через спільне причастя і оповіщення перед членами громади».

У ПЦУ вказують, що православною церквою вшановуються кілька святих з ім’ям Валентин. Імовірно, що святий, який згадується в масовій культурі 14 лютого, відомий в церковному календарі як святий Валентин Інтерамський (Італійський). Він, імовірно, жив в італійському місті Терні в III столітті і був страчений 269 року.

«Ми, у Православній церкві України, закликаємо присвячувати істинній любові кожен день, проявляючи її до ближніх у своїх благих справах, замість того, щоб дарувати символічні матеріальні подарунки один раз на рік», – повідомили в ПЦУ.

Share Button