Бориспілець за добу «виливає» близько 240 літрів води, житель села – менше 60

Скільки міст бере воду з артезіанських свердловин, хто виливає більше води – жителі міст чи сіл та наскільки зменшилась кількість опадів за минулий рік в Україні? Про все це йшлося під час Міжнародного водного форуму «Яремче 2020».

На заході побували і представники Борисполя, які почули цікаві цифри і поділилися ними з читачами «ТС».

За словами першого заступника міського голови Миколи Корнійчука, одним із найважливіших питань форуму стала зміна клімату та її вплив на водопостачання міст та сіл України.

«Було озвучено, що водопостачання міст і сіл із поверхневим водозабором становить близько 70% і лише 30% користуються артезіанськими свердловинами, як Бориспіль», – наголосив посадовець.

За словами М. Корнійчука, лише за минулий рік кількість опадів на території України зменшилася на 11,7 куб. км: «Це дуже велика кількість води. Ґрунтові води мають тенденцію до пониження і це призводить до того, що у сільській місцевості зникає вода у колодязях. Тож наша основна мета – збереження водних ресурсів і їх розумне використання».

Ще одна важлива цифра – споживання води у місті та селі. Показники різняться майже у чотири рази: у місті використання води на добу на одну людину становить 238 літрів, у сільській місцевості 58 літрів.

Також під час форуму прозвучала теза, що зона ризикового землеробства до 2050 року може дістатися майже до Києва, а це значить, що аграрії вже нині мають подбати про полив полів.

Інф. «ТС»

Share Button