Вірогідність мавпячої віспи у Борисполі – низька

За інформацією керівника КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Василя Лисиці, до сьогодні в Україні не було зафіксовано жодного випадку мавпячої віспи.

«Звісно, в Європі вже підтвердили випадки хвороби, яка з’являється лише в Африці. Швидше за все, мавпячу віспу можуть завезли туристи. Та оскільки в Україні діє військовий стан – не виконуються авіарейси, відсутнє морське сполучення, то вірогідність того, що в Україну завезуть мавпячу віспу, – низька. Єдиний шлях завезення хвороби до нас – це повернення біженців, які виїжджали з країни на час військових дій. Але така вірогідність також невисока», – прокоментував В. Лисиця.

Інф. «ТС»

До слова. В Україні випадків захворювання на віспу мавп не зафіксовано, то не варто панікувати. Про це Міністерство охорони здоров’я повідомляє у Фейсбуці.

Якщо з’явиться нова інформація щодо хвороби, то про неї повідомлять додатково, запевняють у міністерстві.

Нагадаємо, віспа мавп, яка зазвичай виявляється лише в Африці, зараз поширюється у Європі та Північній Америці.

7 травня у Великій Британії зафіксували перший випадок захворювання: пацієнт декілька тижнів тому повернувся з Нігерії. За два тижні хворих на віспу мавп виявили у США, Канаді, Франції, Італії, Іспанії, Португалії, Швеції, Австралії, Нідерландах та Бельгії. Станом на 22 травня випадки віспи мавп підтвердили в Ізраїлі та Швейцарії, таким чином кількість країн, де було виявлено хворобу зросла до 14.

А ТИМ ЧАСОМ…

«Розробили в українських біолабораторіях» – росія поширює фейк про віспу мавп

роспропаганда розповсюджує черговий фейк – начебто про розробку вірусу мавпячої віспи в неіснуючих українських «біолабораторіях». Про це в Телеграмі пише Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони.

«роспропагандисти стверджують, що США начебто розробляли в українських біолабораторіях віруси, серед яких була і мавпяча віспа. За їх словами, начебто необережний персонал лабораторії вже під час проведення «спецоперації» розбив пробірку з вірусом, після чого мільйони українських біженців «рознесли» віспу Європою», – йдеться у повідомленні.

В Центрі наголосили, що МОЗ України офіційно заявило про те, що в Україні не зафіксовано жодного випадку мавпячої віспи.

Також, як повідомляють в Центрі, пропагандисти пов’язали фестиваль сексуальних меншин, що відбувся на острові Гран-Канарія, зі спалахом вірусу, який начебто стався після фестивалю.

 

Share Button