Він «жнив своїх таки» діждавсь…

27 січня з нагоди відзначення 181-ої річниці від дня народження нашого великого земляка Павла Чубинського представники міської влади на чолі з міським головою Анатолієм Федорчуком та громади відвідали пам’ятну дошку на вул. Горянській, де народився автор слів Державного гімну, та поклали квіти до пам’ятника. Долучилася до покладання і почесна гостя – президентка Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого, кандидатка педагогічних наук Валентина Стрілько-Тютюн.

Урочистості продовжилися у Бориспільському НВК «Гімназія «Перспектива» імені Володимира Мономаха святковим концертом, творчою зустріччю та презентацією книги В. Стрілько-Тютюн «Храм Українства» (Історія Бориспільської Української гімназії імені Павла Чубинського). Авторка коротко розповіла про книгу, а саме – про виникнення і діяльність гімназії імені П. Чубинського, храму українства, що виховував патріотів, про талановитих викладачів, які зазнали репресій з боку московсько-більшовицької влади, та її закриття. Віддаючи шану великому сину українського народу, В. Стрілько-Тютюн наголосила на плідній праці П. Чубинського та справді значущих словах Державного славеня «Ще не вмерла України і слава, і воля…», «які підіймають дух українського народу і лунають гучними нотами у наших серцях».

Тетяна ЗАЄЦЬ, «ТС»

ДО ТЕМИ

23 січня на базі Бориспільської ЗОШ № 6 відбувся конкурс фольклорних колективів, присвячений Павлу Чубинського, в якому взяли участь дев’ять дитячих та юнацьких фольклорних колективів закладів загальної середньої освіти відповідно до вікових категорій: молодша – 6-10 років, середня – 11-14 років, старша – 15-17 років. Учасники представляли дійства осінньо-зимового, весняно-літнього календарних циклів та родинно-побутову обрядовість.

Share Button