ТЕПЕР НЕ ПОЛІКЛІНІКА, А СТОМАТОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР

Знайти «свого» стоматолога – це неабиякий успіх. І бориспільці мають змогу обрати кращого з кращих у новоствореному КНП «Бориспільський стоматологічний центр», більше відомому як стоматологічна поліклініка. Однак від старої поліклініки залишається лише будівля, оскільки нині триває ремонт і заплановано повне оновлення обладнання.

Більше про роботу центру «ТС» розповіла директор КНП Ксенія Паук, яка зізналася, що, обійнявши цю посаду, все одно продовжує лікувати, адже отримує задоволення від своєї роботи: «Робота мене заспокоює, можна сказати, медитую. І можу впевнено сказати, що зубні феї існують».

Про те, як стати пацієнтом стоматцентру та які послуги тут можна отримати, читайте у нашому матеріалі.

КНП працює, але ще не на повну потужність

Комунальне некомерційне підприємство «Бориспільський стоматологічний центр» було створено 27 серпня 2019 року рішенням Бориспільської міської ради, а наприкінці грудня минулого року представлено нового керівника. Як розповіла К. Паук, станом на сьогодні КНП працює, але ще не на повну потужність.

Кожен пацієнт може обрати собі стоматолога

Сьогодні люди намагаються знайти «свого» лікаря, котрий займатиметься здоров’ям зубів упродовж тривалого часу, а отже, буде добре ознайомлений з індивідуальними особливостями свого пацієнта (чутливість зубів чи реакція на ту або іншу анестезію). Як зауважила Ксенія Сергіївна, обрати свого стоматолога можуть і бориспільці: «Сьогодні ми працюємо з медичними картками, але в майбутньому плануємо все автоматизувати та зберігати в електронному вигляді. Тож, як і раніше, пацієнт зможе ходити до свого спеціаліста».

Нині у Бориспільському стоматологічному центрі працює 29 лікарів, яких обирали досить прискіпливо, беручи до уваги професіоналізм та відданість професії.

Міський стоматцентр зможе гідно конкурувати з приватними клініками

Наразі триває активне поліпшення умов у лікарні: терапевтичне відділення очікує поточний ремонт, а ортопедичне разом з зуботехнічною лабораторією підлягають капітальному ремонту. Окрім цього, планується оновлення всього обладнання, тому згодом стоматологічний центр зможе гідно конкурувати з іншими приватними клініками. «У нас заплановано розширення послуг, зокрема імплантація, проведення операцій в умовах стаціонару тощо, тож зовсім скоро станемо гідними конкурентами вже існуючим стоматкабінетам», – підкреслила керівник.

Серед ноу-хау, котрі запровадять у центрі, придбання стоматологічного візеографа. Це, так би мовити, «старший брат» нинішнього рентгену, однак з появою візеографа пацієнту не доведеться чекати, поки проявлять знімок – його відразу відправляють на комп’ютер лікаря. Тож поки людина дійте до кабінету, стоматолог уже його вивчить.

Перспективи: прагнемо стати кращими в Україні

Ксенія Паук у майбутнє закладу дивиться з позитивом, зокрема, вбачає в ньому дуже добрі перспективи розвитку, що дасть змогу стати не просто кращими в місті чи області, а й в Україні: «Я закінчила Харківський університет, тому маю чимало знайомих, які нині працюють у стоматологічних поліклініках Харкова. Багато хто перейшов на КНП (комунальне некомерційне підприємство – ред.), але ніхто ще навіть не розпочинав реформування. Ми вже поступово перелаштовуємось, аби у квітні було легше. Звичайно, хочеться стати кращими не просто у своєму регіоні, а й в Україні».

Послуги спеціалістів центру може отримати кожен бажаючий, незалежно від місця проживання та реєстрації.

Дитяча стоматологія у місті стає дедалі затребуванішою

З огляду на статистику останніх років, бориспільці почали більше піклуватися про здоров’я своїх дітей, тому сьогодні існує запис до дитячого стоматолога на півтора місяця наперед. Як наголошує керівник, діти вже не настільки бояться відвідувати стоматолога, адже облаштування кабінету не залишить байдужим навіть дорослого. Це і яскраві кольори стін, і милі фігурки тваринок та зображення казкової зубної феї, ким часом доводиться ставати лікарям (до слова, дитячими стоматологами працюють дві жінки). Гордістю є і малюнки вдячних маленьких пацієнтів, які зайняли почесне місце у кабінеті.

«Наші дитячі стоматологи мають добрі відгуки і батьки, які хоча б раз приводили до нас дитину, залишаються  з нами надалі. Однак, на жаль, не всі розуміють, що стоматолог – це не психолог і він не зможе годинами заспокоювати дитину, аби та дозволила лікарю оглянути і полікувати. У цій ситуації важлива і участь батьків, вони також мають психологічно готувати дитину до походу до спеціаліста», – розповідає директор.

Питання ортодонта поки залишається відкритим

Як наголосила Ксенія Паук, нині можна отримати будь-які стоматологічно-косметичні послуги (відбілювання зубів, прикраси на зуби), а от поставити брекети – ні. «До ортодонтів я ставлюся дуже обережно, адже лікарем-ортодонтом важко стати не в плані лікування, а у плані практики. Просто вивчитися і вирішити стати ортодонтом недостатньо. Тому продовжуємо пошуки кваліфікованого ортодонта, якому можна було б довірити здоров’я наших дітей», – додала Ксенія Сергіївна.

Віта ПРАВДЕНКО, «ТС», фото Тоні ТУМАНОВОЇ

Share Button