ЕКОНОМИТЕ ГАЗ — СПЛАЧУЄТЕ МЕНШЕ ПАТ «Київоблгаз» проводить щорічний перерахунок вартості газу

На початку 2015 року ПАТ «Київоблгаз» проведе перерахунок вартості спожитого у 2014 році природного газу побутовим споживачам Київської області. Залежно від обсягу газу, використаного впродовж 2014 року, визначиться ціна кубометра на наступний рік. Це дозволить сім`ям, які економніше користувалися газом, сплачувати менше.

Щорічний перерахунок вартості газу є важливим не лише для компанії, а й для споживачів, адже ціна на газ залежить від об’єму його споживання в попередньому році. Чим більший річний обсяг споживання природного газу, тим більша ціна за газ. І навпаки.

«Диференціація цін залежно від обсягу споживання дозволяє сплачувати менше тим клієнтам, які мають невеликі помешкання, ощадливо користуються газом, утеплюють приміщення, використовують енергоефективне газове обладнання», — пояснює заступник голови правління з постачання та обліку газу ПАТ «Київоблгаз» Дмитро Новицький.

У випадку, якщо за результатами перерахунку об’єм використаного газу в 2014 році перевищив межі встановленої цінової категорії, то споживач зобов’язаний впродовж трьох місяців з дати здійснення перерахунку сплатити газопостачальному підприємству різницю його вартості. Відповідно у наступному році ціна природного газу для розрахунку буде вищою. Натомість, якщо після перерахунку зафіксовано зменшення споживання газу впродовж 2014 року, то в таких споживачів різниця у вартості газу залишиться на особовому рахунку і буде зараховуватися у наступних платежах.

«Споживач має право на повторний перерахунок вже через півроку, станом на 1 липня. Для цього йому необхідно завчасно подати відповідну заяву. Проте для переходу в іншу цінову категорію споживання природного разу за 6 місяців не повинно перевищувати 60% від річного обсягу, що відповідає категорії, в яку він хоче перейти», — зазначив заступник голови правління з постачання та обліку газу ПАТ «Київоблгаз» Дмитро Новицький.

Перерахунок є додатковим стимулом для ощадливого використання дорогого енергоносія, адже мотивує клієнтів контролювати обсяг його споживання, а отже і свої витрати.

 

Законодавча довідка.

Розрахунок населення за надані послуги з газопостачання здійснюється, починаючи з 1 січня 2007 р., за роздрібними цінами, диференційованими залежно від обсягів споживання, що встановлені НКРЕ (нині НКРЕКП), за показаннями лічильників газу, а у разі їх відсутності — за нормами споживання природного газу. Перерахунок у разі переходу в іншу цінову категорію здійснюється згідно Постанови КМ України „Про затвердження Правил надання послуг з газопостачання” від 09.12.1999р. №2246). З 1 травня 2014 року відповідно до постанови Національної Комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 03.04.2014 р за №420, діють нові роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення.

 

Довідка. ПАТ «Київоблгаз» — лідер серед підприємств з газопостачання та газифікації. Посідає перше місце в країні за протяжністю газопроводів — понад 44 тис. км – та за кількістю споживачів – понад 800 тисяч. Рівень газифікації області – 95,4 %.

Серед найбільших клієнтів ПАТ «Київоблгаз» є такі підприємства як Білоцерківська ТЕЦ, Комбінат «Тепличний», Ветропак Гостомельський Склозавод та Міжнародний аеропорт «Бориспіль».

В ПАТ «Київоблгаз» працює біля 5 тис. співробітників.

 

 

За додатковою інформацією звертатися до фахівця із зв’язків з громадськістю

Анни Гляцевич

тел.  +380 44 205 53 13

моб. +380 67 517 26 46

E-mail: anna.glyatsevich@kvgas.com.ua

http://kv.104.ua/

Share Button