Статистика проблем: в України показники з відключенням світла у 4 рази гірші, ніж в ЄС

Перебої зі світлом, певно, одна із найгостріших проблем не лише Борисполя, а й усієї країни. І це не дивно, адже в Україні ситуація із відключеннями щонайменше в чотири рази гірша, ніж в ЄС. Таку статистику озвучив міський голова Анатолій Федорчук за підсумками наради в голови Київського ОДА Олексія Чернишова, участь в якій взяли керівники ПрАТ «Київобленерго», райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування та Держенергонагляду.

«15 січня відбулася нарада, на якій 90% часу було присвячено Борисполю та питанню неякісного електропостачання», –  наголосив А. Федорчук й озвучив статистику щодо обслуговування мереж в Україні та ЄС.

«У Київській області є 958 тис. побутових клієнтів, 27 тис. – бізнес-клієнтів, а ще 49 тис. кілометрів мереж. Цікава статистика: на 1 тис. кілометрів припадає 68 працівників. Якщо взяти ЄС, то ми треті з кінця за кількістю працівників на 1 тис. кілометрів мереж. Коли ж говоримо про проблеми з електропостачанням, то потрібно розуміти причини. Одна з них – недостатня кількість працівників», – зауважив міський голова.

Ще одна цікава цифра, за його словами, стосується саме відключень: «Якщо в Європі на одного клієнта припадає 100 хвилин відключень світла на рік (у Східній Європі), то по Київській області й Україні – 471 хвилина. Тобто в нас показники в 4,5 раза гірші, ніж в Європі».

Окрім того, відповідно до аналізу аварій, одна з причин частих відключень – падіння дерев – 35%, додав міський голова.

Інф. «ТС»

Share Button