Радість зустрічей, тепло прощань – школярі з Авдіївки гостювали в нашому місті

Мрії збуваються!

Радісні усмішки, теплі обійми, навіть сльози прощання – всього було під час цього незвичайного гостювання. Адже подія справді унікальна і важлива: за словами волонтера Віктора Копана, така зустріч є першою в Київській області. А почалося все ще у 2015 році, коли бориспільські волонтери привезла школярам ЗОШ № 6 міста Авдіївки подарунки від їхніх ровесників з бориспільської школи. «Ще тоді в нас виникла думка: чому б не запросити школярів цього багатостраждального міста до Борисполя, подарувавши їм радість, – розповів Віктор. – Звісно, втілити її було непросто. Та ми працювали над цим, доставляючи на схід подарунки з Борисполя. Нарешті наша мрія здійснилася. Зізнаюся, ми відчули величезне задоволення, адже змогли виконати свою обіцянку і зробити такий гарний сюрприз у новому 2020 році».

Здійснилася ця спільна мрія завдяки спонсорам компанії «Міжнародні авіалінії України», які профінансували поїздку. Величезних організаційних зусиль доклала група волонтерів – Андрій Гурленко, Любов Чешко, Ігор Калина, Марія Калина, Юрій Наконечний, Володимир Безхлібний на чолі з Віктором Копаном. А Бориспільська ЗОШ № 6 на чолі з директором Вірою Мазурою радо зустріли довгоочікуваних гостей, чимало зробивши для того, щоб цей візит проходив на високому рівні. А скільки ще небайдужих людей долучилися до цієї гарної справи! Так, волонтер, Процівський сільський голова Любов Чешко запросила дітей до свого села – найкращого у Бориспільському районі з благоустрою. Вона ж взяла на себе і роль екскурсовода, показавши школярам не лише мальовничі куточки Процева, а й одну з його «родзинок» – конюшню підприємця Бутенка.

А скільки уваги, тепла і щирих слів подарували юним гостям з Авдіївки під час спілкування у школі – тезці їхнього навчального закладу! Вітаючи гостей зі сходу України, міський голова  Анатолій Федорчук наголосив, що «ми тепер поріднилися містами, знайшли спільні точки дотику». Хоча ми всі такі різні, й не лише в регіонах, а і в самому Борисполі. Але це не означає, що маємо ворогувати, навпаки, відшукуючи спільні чинники, повинні пізнавати щось нове, вчитися один в одного. Добрі побажання пролунали від депутатів та волонтерів Ігоря Шалімова, Віктора Калини, волонтера Віктора Копана. А голова Бориспільської міської організації ветеранів Анатолій Пасічний подарував дітям настінний календар з видами візитівки нашого міста – Міжнародного аеропорту «Бориспіль», та шахи ручної роботи. Подарунків під святкову ялинку від міського голови, депутатів, волонтерів було стільки, що самі діти жартували: певно, треба замовляти ще один автобус для цукерок і різноманітних сувенірів.

Під час концерту журналіст «ТС» взяла невеликі інтерв’ю в керівників обох шкіл.

ВІРА МАЗУРА, директор ЗОШ № 6 м. Бориспіль:

– Сьогодні свято Маланки, і дуже приємно, що саме цього дня відбулася  зустріч з учнями Авдіївської школи № 6. Коли розпочалися військові дії на сході, ми збирали кошти, макулатуру, проводили ярмарки, благодійні концерти для жителів тих регіонів. У 2015-2016 роках через волонтерів Віктора Копана, Андрія Гурленка познайомилися з директором школи № 6 в Авдіївці Вікторією Шляховою і стали передавати конкретно у цю школу листівки з теплими словами, продукти харчування, канцтовари, предмети побуту. Потім волонтери запропонували зустрітися на новорічних канікулах. І от сьогодні відбулася вже давно омріяна зустріч.

Ми підготували цікаву програму: відвідування шкільного музею, проведення майстер-класу з виготовлення листівок, оберегів, де-купажу, святковий концерт й солодкі подарунки. Сподіваємося, що діти з Авдіївки залишаться задоволеними і ще не раз відвідають нашу школу та Бориспіль.

ВІКТОРІЯ ШЛЯХОВА, директор школи № 6 м. Авдіївка

– До сьогодні тільки спілкувалася з Вірою Іванівною телефоном або через вайбер. Завдяки волонтерам (величезна подяка їм) ми тут. Діти, які приїхали, – це активісти, учні, які беруть участь в учнівському самоврядуванні. Усього 28 школярів і шість керівників. Це наш перший візит на Київщину. Більшість з нас уперше побачили столицю, Бориспіль. Ми дуже задоволені поїздкою, отримали багато нових вражень та інформації. Мали нагоду вперше відвідати аеропорт «Бориспіль» .

Уже п’ять років,  з 2015-го, обіймаю посаду директора – дуже важко вести навчально-виховний процес під час військово-бойових дій. Але ми тримаємося, сподіваємося, що скоро настане довгоочікуваний мир і в нашому регіоні.

Кожен із чотирьох днів перебування на бориспільській землі був настільки насиченим і цікавим, що не вистачало навіть часу для спілкування з рідними мобільним телефоном. У Борисполі діти з Авдіївки побували не лише в школі на концерті, а й на Книшовому меморіальному парковому комплексі, в Свято-Миколаївському храмі, в одному з терміналів аеропорту (щоправда, програму екскурсії в зв’язку з нещодавніми трагічними подіями) довелося скоротити. Цікаві враження подарували відвідини закладу «Veterano Pica» на запрошення підприємця Віталія Горкуна, де діти не лише ласували смачною піцею, а й самі готували її під час майстер-класу.

Чимало цікавого побачили і в столиці – і храми, і музеї, і театри, і планетарій, і екскурсія до Національного банку України. Звісно, побували школярі і на Майдані Незалежності. Тож до готелю поверталися втомленими, але щасливими, сповненими яскравих вражень. Тому їм не хотілося залишати наше гостинне місто. Та розставалися не назавжди, а зі сподіваннями на зустрічі, адже нові друзі пообіцяли, що спілкуватимуться й надалі, а «ворота» Борисполя тепер завжди для них будуть відчинені.

Тетяна ЗАЄЦЬ, Наталія МОЖАЙКІНА, «ТС»

Share Button