У рейтингу найщасливіших країн світу Україна «обскакала» Росію

ЦІКАВО. Нещодавно сайтом Movehub було оновлено карту світу, де було зображено рівень щастя у кожній країні. Movehub використав останні дані Happy Planet Index (HPI) – показника індексу щастя на планеті.

Основне значення у підрахунках мали загальні дані життя людей, а не рівень їхнього достатку. Враховувалося, наскільки довге, щасливе, стабільне та нешкідливе для оточуючого середовища життя мають громадяни кожної країни. Аби зібрати точні результати, дослідники напряму запитували у громадян їхню думку стосовно добробуту у власній країні.

Найщасливішою країною у світі виявилася маленька країна Центральної Америки – Коста-Рика. Рівень індексу щастя у цій країні найвищий – 64,4. Результати дослідження можуть дещо здивувати, адже у десятку найщасливіших країн, окрім Коста-Рики, потрапили: В’єтнам – 64,0, Колумбія – 59,8, Беліз – 59,3, Ель Сальвадор – 58,9, Ямайка – 58,5, Панама – 57,8, Нікарагуа – 57,1, Венесуела – 56,9, Гватемала – 56,9.

Україна виявилася щасливішою за Росію, а Польша на 71 місці

Зазначимо, що Україна увійшла до сотні найщасливіших країн, зайнявши 100-те місце, із індексом щастя 37,6. За загальним рівнем життя Україна на 82 місці (5,1), за довготривалістю життя на 100-му, а за рівнем “екологічного відбитку” на планеті на 95 місці.

Водночас Росія виявилася на 122 місці із індексом щастя 34,5. І якщо за рівнем життя РФ трохи випереджає Україну, то у довготривалості життя та невеликій шкоді планеті Україна попереду.

ДО СЛОВА. Рівень щастя у країні визначали за трьома основними критеріями.

Опитуваних просили уявити сходи, де 10 сходинка – це найліпший рівень життя, а нульова – найнижчий із можливих. Завданням респондентів було поставити себе на якусь зі сходинок, визначивши таким чином свою суб’єктивну думку щодо власного рівня життя у країні.

Одною зі складових щастя людини HPI вважають і довготривалість  життя. Для дослідження агентство використало дані за 2011 рік, зібрані UNDP Human Development Report.

Важливим фактором у визначенні рівня щастя у країні був “екологічний відбиток” кожної країни, тобто, рівень споживання державою природних ресурсів. Враховувалося те, як і скільки землі та її ресурсів споживає країна для підтримання власного благополуччя.

Два перші критерії мають безпосереднє відношення до щастя кожної людини. Останній же, “екологічний” критерій, розглядає стабільність загального “щастя”, тобто, наскільки країна може підтримати своїх громадян без зовнішньої допомоги. Мається на увазі, що якби країну відрізало від усього світу, наскільки б самодостатньою вона виявиться та скільки громадян у наслідок такої кризи змогла б зберегти.

Тому причина, чому деякі сильні країни з високим рівнем доходів виявилися на нижчому “щаблі щастя” саме в тому, який екологічний збиток  для планети вони залишають.

У карті також не приймалися до уваги внутрішні показники нерівності та проблем у питанні прав людини кожної країни. Тому такі країни як Сирія, Ірак та Саудівська Аравія виявилися так високо.

Share Button