Анатолій Федорчук розповів про основні загрози законопроєкту про децентралізацію

Це документ про централізацію, а не децентралізацію. Так міський голова Анатолій Федорчук відгукується про документ, яким пропонується внесення змін до Конституції.

Він наголошує, що це не виступ проти «реформи Зеленського», а спроба зберегти місцеве самоврядування і створити майданчик для відкритого діалогу щодо законопроєкту.

«…На голову ВР Дмитра Разумкова направлено лист, що у жодному разі такий законопроєкт («Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)») приймати не можна, адже він кардинально звужує повноваження місцевого самоврядування. Йдеться про префектів, … які отримують і контролюючу, і виконавчу функції.

За поданням префекта можна зупинити дію органів місцевого самоврядування і відсторонити голову громади від повноважень, а також на підставі цього президент України отримає право поставити свого представника. Фактично нівелюється хартія місцевого врядування, яку підписала Україна раніше. Це дуже небезпечно», – наголосив міський голова.

Окрім того, А. Федорчук зауважив, що документом пропонується скасувати статус міста обласного значення, а відповідні повноваження передати окружним радам.

«Тобто буде територіальна й окружна ради. Хто розподілятиме кошти і чи враховуватимуться інтереси кожної громади? – незрозуміло», – наголосив очільник міста і додав, що  «це не децентралізація, а централізація».

Він додав, що також підписав заяву мерів України до Верховної Ради, щоб не допустити ухвалення відповідного законопроєкту.

Проте, за словами Федорчука, він виступає не проти «реформи Зеленського», а за те, щоб зберегти місцеве самоврядування, створити майданчик, щоб всі питання, які викликають  сумніви, роз’яснити демократичним шляхом і прибрати сумніви щодо цього.

«Якщо буде прийнято такий законопроєкт, який внесено до ВР, то можна поставити жирну крапку на місцевому самоврядуванні. Ми повернемося до старих партійних часів. Тож хочу, щоб народні депутати дослухались до цього, ми за те, щоб зміцнювалась держава, щоб був безпосередній контроль за всіма виконавчими актами органів місцевого самоврядування», – резюмував міський голова.

Інф. «ТС»

Share Button