ПАМ’ЯТЬ ПРО ДРУГУ СВІТОВУ РОБИТЬ НАС СИЛЬНІШИМИ СЬОГОДНІ

Давайте замислимося, як пам’ять про минуле впливає на суспільство зараз, в умовах вторгнення росії в Україну. Ця пам’ять актуальна для нас, особливо в умовах нової війни, особливо для онуків, які теж тепер воюють. Історія нас вчить, що Український народ перемагає тоді, коли ми єдині, соборні, діємо разом і захищаємо те, що нам дороге.

Згадаймо: у Другій світовій війні у складі радянської армії воювало близько 7 мільйонів українців, вижилои із них — менше половини. Україна втратила в Другій світовій майже 9 мільйонів людей та 40 відсотків свого економічного потенціалу. До 2022-го ми називали Другу світову наймасштабнішою і найкровопролитнішою в нашій історії.

А нині? Рашисти у Маріуполі вчинили один із найжахливіших геноцидів у сучасній світовій історії. За два місяці російська армія вбила вдвічі більше людей – 10 тисяч мирного населення, аніж фашисти за два роки окупації Маріуполя під час Другої світової війни. Більше того, рашисти вже незаконно вивезли стільки ж маріупольців, як і гітлерівські війська за роки окупації.

Рашизм – це фашизм 21 століття. І в цьому немає жодних сумнівів чи ілюзій. Людство заплатило високу ціну за перемогу над фашизмом у минулому столітті. Якщо сьогодні не об’єднатися і не зупинити це зло, то ціна цього разу може виявитися значно вищою.

Слово ветеранам Другої світової, тим, хто боронив нашу землю на фронтах у 1941-1945 роках. Як бачать вони, герої минулої війни, нинішню з російським агресором.

 

IMG_2976Ветеран Другої світової Микола Десятник: «Увесь світ проти путінського режиму»

– Я пережив Другу світову війну й пам’ятаю дуже багато важких та трагічних подій у житті – колективізація, голодомор, війна, післявоєнна відбудова країни. І тільки-но почали жити по-людськи, як знову війна. Й подібної війни, зі стількома звірствами, які роблять росіяни, ніколи не було.

Німців майже ніхто з мирних і не бачив – вони йшли центральними дорогами і бої проходили лише біля чи навколо міст. Але такого, щоб ось так знущалися з цивільних, мародерили – крали меблі, техніку, продукти, не було. Знаю з власного досвіду, адже пройшов дорогами війни.

Мій племінник проживає у Бучі, з початку війни виїхав із сім’єю на захід. А нещодавно повернувся додому і жахнувся: двері квартири вибиті, все, що лише можна забрати, забрано, а диван, який не пройшов у вхідні двері, рашисти порізали. Це справжнє варварство.

На фронтах Другої світової поряд з росіянами пліч-о-пліч воювали казахи, туркмени, узбеки, інші народи, і, звичайно ж, найбільше українців. Нікого не цікавило, звідки ти, якої національності: йдеш в армію, змушували вивчити та розмовляти російською. Я теж пів життя розмовляв російською, а останні 10 років – лише рідною мовою, тож, думаю, що кожен, хто називає себе українцем має говорити українською. Скільки пам’ятаю, завжди була русифікація: куди не підеш, скрізь потрібно знати російську мову. Згадую, як ми з однокурсниками якось «забастували» проти викладачів, аби ті викладали нам українською.

Щодо війни нинішньої – такої дурості, щоб через одну людину, яка хоче зробити з росії імперію, гинуло стільки людей, ще у світі ніколи не було. Однозначно, що війна закінчиться, коли путін здохне. Але перемога вже частково на боці України, адже весь світ, починаючи від Канади і закінчуючи Китаєм, проти путінського режиму.

А ще я дуже вдячний Збройним силам України, нашим захисникам, які боронять свою землю, наших з вами дітей, онуків і правнуків від рашистських окупантів.

 

IMG_2954

Ветеран Другої світової війни Іван Підсосонний: «росіяни, яких ми мали колись за братній народ – гірші, ніж фашисти»

– Я воював у Другу світові війну й знаю, як це, коли гинуть кращі сини країни, як важко переживати кожну смерть. Вічна пам’ять тим, кого вже немає з нами. Але наша ненька-Україна має бути вільною. росіяни, яких ми мали колись за братній народ, чинять звірства гірші, ніж фашисти: жорстоко вбивають мирних жителів, руйнують будинки, церкви, лікарні, знищують міста.

Коли почув про вторгнення росії в Україну, спочатку не повірив. Думав, що це буде лише локальний бій, а виявилося, що їхня «операція» розповсюдилась по всій країні, від ракетних ударів дісталося навіть західним областям.

Аби мав таку можливість, побажав би російським ветеранам, з якими воював пліч-о-пліч, тверезо оцінювати події, які відбуваються в Україні, та дотримуватися честі, з якою ми воювали. Гадаю, серед російських ветеранів, якщо і є ті, хто підтримує війну, то це лише 1-2%.

Зважаючи на життєвий досвід, скажу, що війна триватиме ще пів року, але що б росія не робила – перемога буде за нами, адже Україна боронить рідну землю та приймає виважені рішення.

 

DSC00665Голова Бориспільської міської організації ветеранів України Анатолій Пасічний про День перемоги: «Відзначатимемо 8 травня як у Європі»

У Борисполі планують вшановувати переможців та загиблих у Другій світовій війні 8 травня.

«Як Європа», – каже голова Бориспільської міської організації ветеранів України Анатолій Пасічний і зауважує: питання не в датах, а в повазі до захисників.

«Ми маємо передати нащадкам, що захисників потрібно поважати… Погляньте на наших воїнів сьогодні? Ці люди витримують страшні бомбардування, і про це теж треба пам’ятати», –  наголошує голова організації ветеранів.

Якби була можливість звернутися до військових рф і ветеранів, то, за словами А. Пасічного, правильні слова знайшлися б.

«Нагадав би їм, що, відповідно до російської конституції, ЗСУ рф повинні захищати свої кордони, а не нападати на сусідні держави», – підкреслює він.

Раніше, каже А. Пасічний, підтримував зв’язки з ветеранами в рф, а зараз надсилає їм останні новини про війну в Україні.

«Ця війна показала, що в росії люди бояться щось говорити. Мабуть, прослуховують розмови, навіть у watsApp і viber мовчать. Коли запитую: «Невже ви вірите тій інформації, що вам вкладають?», то отримую у відповідь: «Ми віримо росії». Я ж, своєю чергою, направляю їм нашу інформацію, щоб вони прозріли. І, гадаю, вже є ті, хто починає потроху розуміти», – резюмував голова організації ветеранів.

Підготували Марина ГРИЦЮК, Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button