Сергій Хоменко – другий пілот трагічного рейсу

День після Різдва – 8 січня – став одним із найтрагічніших для українською цивільної авіації. Рано вранці в небі над Тегераном було збито літак МАУ. Ціна «помилки» іранського військового – життя 168 пасажирів та 9 членів екіпажу.

Другим пілотом трагічного рейсу PS752 був бориспілець Сергій Хоменко. Свою кар’єру він розпочав як льотчик військово-транспортної авіації.

Як повідомили в пресслужбі Бригади транспортної авіації, понад чотирнадцять років Сергій Хоменко літав у складі екіпажів літаків ТУ-134, АН-26, АН-30 Бригада Транспортної Авіації. Пройшов шлях від командира авіаційного загону літаків ТУу-134 до командира ескарильї «Блакитна стежа». Багато років очолював екіпажі, які виконували спостережні польоти в рамках Договору про відкрите небо в різних країнах світу. Виховав не одного льотчика І класу.

«Професіонал своєї справи, льотчик від Бога, справедливий та вимогливий командир і водночас людина широкої душі», – таким згадують Сергія колеги-військові.

Два командири

До слова. В архіві Бригади є історичне фото двох командирів – Костянтина Могилка та Сергія Хоменка.

«Ліворуч на фото командир ескадрильї «Блакитна стежа» Герой України Костянтин Могилко. Його літак АН-30б був збитий над Слов’янськом російською ракетою ПЗРК «Верба», випущеною по неозброєному літаку-аерофотозйомщику російськими найманцями.

Праворуч – його попередник на посаді командира ескадрильї «Блакитна стежа», Сергій Хоменко, змінивши військову авіацію на цивільну ще 2012 року. Його літак Boeing-737 збито над Тегераном російською ракетою (попередньо ЗРК «Тор»), випущеною по цивільному пасажирському літаку іранськими військовими.

Одне фото. Дві долі. Вічного небесного польоту вам, командири…», – наголосили у Бригаді.

*  *  *

Як повідомили у міській раді, прощання із загиблим пілотом Сергієм Хоменком відбудеться тільки-но з Тегерана повернеться борт із тілами загиблих. Поховають його у Борисполі.

За словами міського голови Анатолія Федорчука, днями він разом зі своїми заступниками зустрівся з родиною загиблого пілота: «Ми відвідали сім’ю загиблого льотчика Сергія Хоменка, зустрілися з дружиною Світланою Хоменко. Ми почули її прохання – вони будуть задоволені».

У Сергія Хоменка залишилися діти.

«Молодша дитина навчається у ЗОШ №6 у 9-му класу, а старша –  в авіаційному закладі», – додав Анатолій Федорчук.

Share Button