Остання сесія року: бюджет-2020 затвердили, поділилися планами і просто помріяли. Свято наближається!

У вівторок, 17 грудня, відбулася 67-ма сесія Бориспільської міської ради. Порядок денний налічував 208 питань, однак засідання пройшло швидко й результативно.

Лист зі Львова: двом волонтерам з Борисполя вручили почесні нагороди

Перед розглядом питань порядку денного міський голова Анатолій Федорчук повідомив, що на адресу міської ради надійшов лист зі Львова від представника Всеукраїнської громадської організації «Чорні крила», що була заснована 2014 року. У листі представник організації попросив передати почесні нагороди двом нашим волонтерам, з якими вони тісно співпрацюють упродовж тривалого часу на сході України. Медаль «За добру справу» від ГО «Всеукраїнське об’єднання громадян «Країна» було вручено Євгену Ярмаку та Владиславу Бігуну.

Не забули і про вкрадений мільйон

Депутат Олег Верес під час обговорення пропозицій щодо порядку денного поцікавився, що вдалося з’ясувати незалежній комісії стосовно розкрадання бюджетних коштів (близько мільйона гривень) на комунальному підприємстві «Виробниче управління комунального господарства». Про інцидент стало відомо у жовтні нинішнього року. Як зауважив А. Федорчук, розгляд питання ще триває, було складено відповідний акт, зміст якого вже доведений до відома колективу на спеціальних зборах. За словами очільника міста, ця інформація відкрита, тож депутати можуть ознайомитись з нею, подавши відповідний запит.

Бути чи не бути великій ОТГ з центром у Борисполі?

Секретар міської ради Ярослав Годунок запропонував звернутися до президента України, прем’єр-міністра, Кабміну, профільних комітетів та депутатів Верховної Ради з проханням розглянути можливість створення однієї великої Бориспільської громади, до якої увійшли б і місто, і район. Як наголосив депутат, з огляду на існуючий перспективний план формування територій громад, поділ відбувається нераціонально: бідні села об’єднуються із ще біднішими, багаті – зі ще багатшими, а місто залишається з бідними селами, розташованими поблизу нього.

Більше того, лише напередодні ввечері міській раді стало відомо, що перспективні плани обласної ради та профільного міністерства дещо різняться.

«Сьогодні так звані активісти, котрі називають себе представниками громад окремих сіл Бориспільського району, хоча їх ніхто не уповноважував, шантажують губернатора Київської області, перекриваючи дороги та здійснюючи тиск на нього, бо хочуть бути самостійними. Ні до чого іншого, як до розвалу Бориспільського району, це не призведе… Тому ми і виступаємо за об’єднання міста та району в одну громаду» ‒ підкреслив А. Федорчук.

Бюджет міста Борисполя на 2020 рік прийнято

Після підтримки внесення змін до рішення міської ради від 19.12.2018 № 4012-50-VII «Про бюджет міста Борисполя на 2019 рік» депутати проголосували за бюджет міста на 2020 рік.

Начальник фінансового управління міськради Світлана Заєць поінформувала, що дохідна частина Бюджету-2020 становитиме близько 720,2 млн грн. Із них 700,2 млн – загальний фонд (у тому числі субвенції з державного бюджету), а 20 млн – спеціальний фонд.

Згідно з Проектом бюджету міста Борисполя на 2020 рік закладено субвенції з державного бюджету: близько 110,4 млн грн складає освітня субвенція та більше 12 млн –  медична. Визначено субвенцію і на здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров’я (на забезпечення  інсуліном хворих на цукровий та нецукровий діабет) у розмірі 329,6 тис. грн.

У вказаному Проекті заплановані видатки на освітню галузь (близько 276,2 млн грн), охорону здоров’я (майже 31,3 млн грн), соцiальний захист та соцiальне забезпечення (майже 16 млн грн), фізичну культуру i спорт (понад 13 млн грн), житлово-комунальне господарство (понад 32 млн грн) та ін.

Як зазначили у фінансовому управлінні міської ради, в Проекті бюджету міста Борисполя закладені кошти на завершення окремих соціально важливих об’єктів та проектів, а також на будівництво нових, які планують реалізувати вже у 2020 році. Зокрема, будівництво ДНЗ по вул. Момота; реконструкція з добудовою їдальні Бориспільського ліцею «Дизайн-освіта» імені П.Чубинського; нове будівництво газової блочної котельні Бориспільського міського центру туризму та краєзнавства учнівської молоді; нове будівництво амбулаторії сімейної медицини по вул. Київський Шлях, 158-б; капітальний ремонт спортивної зали НВК «Гімназія «Перспектива»; капітальний ремонт НВК «Гімназія «Перспектива» (утеплення фасаду); капітальний ремонт пологового відділення Бориспільської БЛІЛ; реконструкція Бориспільського НВК ім. К. Могилка; придбання медичного обладнання для проведення УЗД для Бориспільської БЛІЛ та ін.

Реабілітаційний центр для ветеранів АТО: бути чи не бути?

Депутат Володимир Мельник наголосив, що наші бійці, які повертаються з війни на сході, як ніхто, нині потребують підтримки фахівців та відповідної реабілітації. Цю ідею підтримав Я. Годунок, зауваживши, що за умови створення єдиної ОТГ такий проєкт можна реалізувати при сільських лікарнях, які у зв’язку з наступним етапом реформування медичної галузі закриватимуть.

50% центральної лікарні – у власність територіальної громади Борисполя

«Шановні колеги, хочу повідомити добру новину. Вже офіційно зареєстровано 50% лікарні у власності територіальної громади міста Борисполя. Тепер ми не тільки можемо контролювати і щось вимагати, а й самі маємо відповідати, якщо якісь послуги надаватимуться не належним чином», ‒ наголосив Я. Годунок під час обговорення порядку денного. Це підтвердив і міський голова, який додав, що акт приймання-передачі між міською та районною радою вже підписано.

Валентина МАКІЄНКО, «ТС»

Share Button