Про навчання онлайн, ЗНО та останній дзвоник

За інформацією начальниці управління освіти і науки Бориспільської міської ради Тетяни Павленко, всі заклади освіти з 21 березня працюють в онлайн-режимі. На сьогодні до онлайн-занять долучається близько 50% вихованців дошкільних закладів, 96% школярів загальної середньої освіти, також 68% учнів позашкільних закладів. Дозвіл на відновлення освітнього процесу в онлайн режимі дала Київська обласна військової адміністрація.

«У нашій громаді налічується 11842 учні, з них близько 2700 виїхали за кордон та близько 4000 – в інші області Україна», – наголосила Т. Павленко.

Стосовно ЗНО – тестування цього року відбудеться в липні, але в іншій формі, аніж було зазвичай. Це буде єдиний тест, який міститиме по 20 запитань із трьох предметів – математики, української мови та історії.

ЗНО проходитиме у місцях, де є можливість через комп’ютерну техніку приємднатися до інтернету. У разі оголошення повітряної тривоги тест зупиняється і діти матимуть змогу спуститися у підвальне приміщення, а після відбою тест продовжиться.

Як наголошують у Міністерстві освіти, діти, які проживають за кордоном, також зможуть взяти участь в онлайн-тестуванні, оскільки цьогоріч замість сертифікатів буде електронний код.

Про місце та час проведення тестування учні отримають повідомлення у своїх електронних кабінетах.

За словами очільниці освіти, державну підсумкову атестацію для 4, 9 та 11 класів скасовано, а ЗНО проводитиметься для тих, хто планує вступити до вищих навчальних закладів.

«Насамкінець хочу долучитися до подяк ЗСУ, комунальникам, лікарям і водночас подякувати нашим вчителям, із 720 вчителів лише 18 не мають змоги працювати дистанційно. Кожен виконує своє завдання та наближає перемогу. Завдання учнів навчатися, завдання вчителів – навчати.

Щодо останнього дзвоника. Йому однозначно бути, адже все, що має початок, має кінець. Ми вже маємо досвід з COVID-19, коли дзвоник лунав на екрані комп’ютера, але, сподіваємося, що травневий дзвоник лунатиме очно для кожного школяра на подвір’ї рідної школи», – оптимістично резюмувала Т. Павленко.

Інф. «ТС»

 

 

Share Button