«Круглий стіл» для людей з інвалідністю: Говорили про проблеми, ділилися наболілим, демонстрували таланти

В управлінні соціального захисту населення Бориспільської міської ради відбувся «круглий стіл», на якому обговорювалися проблеми людей з інвалідністю:. Учасники порушували проблеми, пропонували шляхи їх вирішення, а спеціалісти управлыння надавали цінні для такої категорії членів міської громади поради. Організувала захід Бориспільська громадська організація інвалідів України, яку очолює Валентина Купрієнко. Пані Валентина доклала чимало сил, щоб захід відбувся на високому рівні. Участь у ньому також взяли начальник управління соціального захисту Любов Даниленко, працівники управління, представник Всеукраїнського об’єднання інвалідів Петро Долот, представники обласного об’єднання інвалідів України, працівники Бориспільської муніципальної установи для дітей і молоді з особливими потребами «Наш дім». Вихованці старшої групи «Нашого дому» продемонстрували свої таланти, показавши учасникам «круглого столу» виставу за українською казкою «Коза-дереза». Тішили око виставка символічних дерев щастя, які діти виготовили власноруч, обереги Валентини Білокінь, вишиті ікони, вишивки членів організації осіб з інвалідністю. Лунало й поетичне слово талановитої бориспільки і також її члена Ніни Габінської.

Та, звісно ж, головна увага на зустрічі приділялася проблемам та невирішеним питанням, а їх вистачає, хоча іноді вони напряму не залежать від тих службовців, хто працює на місцях, а пов’язані з недосконалим українським законодавством. До речі, на захід була запрошена Вікторія Лук’яненко, заступник начальника відділу «Бориспільське бюро правової допомоги», яке безкоштовно надає консультації людям з інвалідністю. А це вже є певним позитивним зрушенням в плані турботи про людей з інвалідністю. Та залишається дуже гострою проблема з оздоровленням і лікуванням таких осіб. За інформацією Л. Даниленко, путівок в оздоровчі заходи потребують 250 осіб з інвалідністю, а цього року надано лише 18.

Представники органів соціального захисту закликали учасників «круглого столу» до активної співпраці, пошуку шляхів порозуміння. До речі, учасники визнали справедливими зауваженням, висловлені в статті про проблеми доступності для осіб з інвалідністю в Борисполі «Нас не треба жаліти, ми просто хочемо бути такими, як всі», опублікованій в «ТС» за 29 листопада.

Приємним моментом зустрічі стало вручення Почесних грамот і Подяк працівникам управління соціального захисту, а також найактивнішим членам громадської організації.

Наталія МОЖАЙКІНА, «ТС», фото автора

Share Button