П’ятьох українських левів відправили до заповідника в Африку

П’ятьох левів, які народилися в Україні, у понеділок, 9 грудня, відправили з Міжнародного аеропорту «Бориспіль» до Південної Африки, де житимуть у заповіднику. Про це розповів заступник міністра енергетики та захисту довкілля Роман Абрамовський у «Борисполі», повідомляє Укрінформ.

Він наголосив, що власники Бердянського зоопарку «Сафарі» ухвалили відповідальне рішення безкоштовно передати до Південної Африки лева і чотирьох левиць, які народилися в їхньому зоопарку.

Заступник міністра подякував усім, хто долучився до складної процедури оформлення документів, і запевнив, що відомство працює над тим, щоб «такі операції з відселення диких тварин в їхні природні умови проводилися дуже легко».

Посол Південної Африки в Україні Андре Йоганнес Гроеневальд запевнив, що українські леви без проблем зможуть жити у Південній Африці, і цих левів на африканській землі чекає хороше життя.

«Ми домовилися з організаторами, що там, де вони (леви — ред.) житимуть, буде напис «народжені в Україні», – розповів помічник посла Південної Африки Олександр Охрименко.

До слова, власники бердянського зоопарку «Сафарі» звернулися до благодійного фонду «Міжнародна організація Лоренса Ентоні», яка займається порятунком диких тварин з цирків та приватних зоопарків, з проханням передати тварин до Африки. П’ятеро левенят народилися у бердянському зоопарку близько 1,5 року тому. Передати тварин до ПАР вирішили у червні 2019-го. Через численні епідемії та браконьєрів котячих у Південній Африці поменшало настільки, що волонтери змушені звертатися до зоопарків Європи з проханням допомогти відновити популяцію тварин.

Share Button