КИЇВСЬКА ОБЛАСНА «КНИГА ПАМ’ЯТІ УКРАЇНИ»

За останні роки випущено вісім томів «Книги Пам’яті України». Над історичним надбанням спільно працювали управління культури, національностей та релігій КОДА, Київська обласна редколегія «Книга Пам’яті України», Київське обласне відділення Пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України».

У книзі подано короткі біографічні дані 168-их тисяч воїнів із Київщини, які загинули під час Другої світової війни. Окремо, у трьох томах обласної «Книги Скорботи України» згадані понад 25 тисяч мирних жителів області, закатованих під час нацистської окупації. Також до книги увійшли бойові й трудові біографії майже ста тисяч ветеранів Київщини, які повернулися живими із фронтів.

Зокрема, у грудні випущено додатковий том серіалу «Звитяжці» обсягом 604 сторінки, тиражем 322 екземплярів. До нього увійшли відомості ще про 1900 ветеранів війни, які з різних причин не були згадані в попередніх випусках обласних Книг Пам’яті. У черговому томі увічнена пам’ять приблизно дванадцяти тисяч воїнів Другої світової війни, які обороняли або визволяли від нацистських окупантів населені пункти Київщини. У додатковий том серіалу «Звитяжці» внесені також імена 1570 колишніх військовополонених, уродженців різних республік колишнього СРСР, у т.ч. України та Київської області, які перебували в німецькому шпиталі № 3 міста Біла Церква. Більшість їх у різних архівах згадуються як такі, що пропали безвісти. Даний том, як і всі попередні, буде направлено в бібліотеки, архіви, музеї, навчальні заклади, громадські організації районів, міст, селищ і сіл області.

Дані щодо ветеранів з інших районів і міст обласного значення будуть розміщені в наступних двох томах, випуск яких планується на 2020 рік. За попередніми підрахунками, до них увійде інформація про ще понад 50 тисяч воїнів, які загинули у 1941-1944 рр. під час оборони або визволенні нашої області.

Таким чином, у 2020 році буде завершено створення в друкованому вигляді й електронному варіанті Меморіалу Пам’яті воїнів-переможців Другої світової війни із Київщини та тих, хто героїчно воював і загинув на її території, обороняючи й визволяючи наші села, селища, міста.

 

Share Button