Ювілейний конкурс до «Дня святого Миколая»: розкриваємо одну з цікавинок

У місті триває підготовка до 10-го міського конкурсу дитячого малюнка до дня Святого Миколая. Цього року юні художники готують роботи на теми: «Творчість у школі та шкільний артпростір» і «Зима та осінь у моєму місті», а організатори – сюрпризи, подарунки та святкову програму.

Цікавинок вистачить на всіх. Усі секрети не розкриватимемо, але одним поділимось – майстер-клас для учасників конкурсу проведе незрівнянна Катерина Поляруш на запрошення організатора Бориса Шапіро. «ТС» художниця розповіла про техніку, яку планує представити, чому любить виставки дитячих малюнків та ін.

Техніка із «вау»-ефектом

Катерина Поляруш – художниця, майстер вітражного розпису, керівник гуртка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Щасливі діти» на базі Гірської школи, заступник голови творчого клубу «Спілка митців Борисполя».

На майстер-клас для учасників конкурсу майстриня планує представити змішану техніку – поєднання воскових олівців та акварельних фарб.

«Як варіант, це може бути малюнок лисички, яка спить у листочках чи кущиках. Покажу, як зробити малюнок за допомогою воскових олівців та акварелі. Особливість цієї техніки в тому, що конкур чи якийсь елемент спершу промальовується восковими олівцями, а потім працюємо з аквареллю. Але акварель не зафарбовує елементи, промальовані олівцями, і для дітей це просто «вау-ефект»… У малюнку нічого не потрібно «обходити», можна імпровізувати. Акварель розтікається з водою, і можна робити різні переходи між кольорами, можна гратися», – пояснює Катерина.

Художниця зізнається, що ця техніка також до смаку їй та її учням: «Навіть якщо вже багато разів з нею працювали, все одно тішаться кожній нагоді експериментувати з олівцями та аквареллю».

Своїм головним завданням під час майстер-класу майстриня вважає створення вільного простору для самовираження почуттів і переживань без оцінок, рамок і обмежень.

Окрім того, Катерина Поляруш наголосила, що полюбляє бувати на виставках дитячих художніх робіт: «Діти живі, безпосередні, відкриті, тож і світ вони бачать інакше, ніж дорослі. У роботах зображують свої відчуття, сприйняття. Мені діти цікаві своїм баченням, адже можуть поділитися такими речами, про які ти забув, а може, ніколи й не знав».

Конкурси ж художниця називає доброю мотивацією для маленьких митців, щоправда, лише ті, де учасники можуть спілкуватися, оцінити роботу один одного, а також навчитися чогось нового.

«Коли дитина бачить щось цікаве, якусь гарну роботу, то їй теж хочеться спробувати. Це чудовий стимул вчитися, пізнавати, розвиватися», – додає Катерина.

До слова, вихованці Катерини Поляруш уже кілька років поспіль беруть участь у конкурсі.

Любі юні читачі, якщо ви теж хочете взяти участь у конкурсі – роботи приймають в ЦТТ «Евріка» до 5 грудня. А довідку можна отримати за телефоном: 6-78-95.

Оксана ВАКУЛЕНКО, «ТС»

Share Button