COVID-19: кількість госпіталізацій зменшилася, кількість щеплень теж – захворюваність іде на спад?

Головний лікар КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Олександр Щур на щотижневій нараді у міського голови поінформував, що за минулий тиждень кількість амбулаторних хворих зменшилася, до інфекційного відділення госпіталізовано 32 пацієнти, одужало 34, зафіксовано 6 летальних випадків. На сьогодні у відділенні зайнято 50 ліжок.

За повідомленням керівника КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Євгенія Черенка, за минулий тиждень захворіло 429 жителів громади, станом на понеділок зареєстровано 777 активних хворих на COVID-19, що значно менше, ніж тижнем раніше, на жаль, зафіксовано 4 летальні випадки. Хоча кількість хворих і зменшується, проте цифри залишаються високими.

Водночас керівник міської «первинки» наголосив, що зменшується кількість тих, хто бажає вакцинуватися: минулого тижня проведено 519 щеплень, більшість із них – це бустерна доза.

Окрім цього, за словами Є. Черенка, у міські амбулаторії доставлено препарат «Молнупіравір» для лікування COVID-19, який призначає лише сімейний лікар пацієнтам із груп ризику, тобто літнім людям, людям із хронічними хворобами. Посадовець підкреслив, що це не профілактичний, а лікувальний препарат, він заборонений до продажу в аптеках, його можна отримати безкоштовно тільки у лікаря тим, хто має позитивний тест на коронавірус. На сьогодні у Бориспільській міській територіальній громаді цей препарат вже приймають близько 10 пацієнтів.

Довідково: «Молнупіравір» – це противірусний препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду, чим запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби. Препарат випускається у формі пігулок, не має особливих вимог зберігання. Зареєстрований та дозволений до екстреного застосування у США, Японії, Великій Британії та інших країнах.

Своєю чергою, начальник управління освіти і науки Тетяна Павленко повідомила, що на сьогодні у закладах загальної середньої освіти на дистанційному навчанні перебувають 15 класів, також не працюють дві групи у закладах дошкільної освіти у зв’язку з хворобою вихователів.

Інф. «ТС»

Share Button