Мінцифри повідомило подробиці програми єСмартфон

У квітні розпочнеться приймання заявок, а влітку – роздаватимуть перші смартфони. Весь проєкт триватиме до трьох років, розповів Олексій Вискуб.

До кінця поточного року за програмою єСмартфон планують роздати кілька мільйонів смартфонів. Про це сказав заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб в інтерв’ю для Dev.ua, оприлюдненому напередодні.

За його словами, безкоштовні смартфони за програмою єСмартфон зможуть отримати 3,5 млн українців – це кількість людей, старших за 60 років, які отримали щеплення від коронавірусу. Гроші на програму залучатимуться як із зовнішніх кредитних ресурсів, так і з внутрішніх.

Вказується, що у квітні розпочнеться приймання заявок, а влітку – роздаватимуть перші смартфони. Проєкт триватиме до трьох років.

Вискуб розповів, що партнерами програми будуть банки. Планується, що користувачі зможуть отримувати смартфони та пакет послуг (навчання, заміну сім-карти) у банках.

Наразі ведуться переговори із Samsung та українськими внутрішніми виробниками смартфонів. Від однієї компанії є пропозиція зробити спецмодель на це замовлення, повідомив заступник міністра.

Серед умов – наявність функції NFC у смартфоні. У Мінцифрі також розглядають заходи, які не дозволять іншим користуватися смартфоном, виданим державою.

«Хочемо, щоб смартфон коштував не дорожче за 5 тисяч гривень. Ми хотіли б, звичайно, влізти до 4 тисяч. Час покаже», – сказав Олексій Вискуб.

Нагадаємо, 8 лютого президент Володимир Зеленський анонсував нову державну програму, в рамках якої всі вакциновані українці віком від 60 років зможуть отримати безкоштовний смартфон та пільговий тариф.

Share Button