Масове всихання сосни: чому гинуть дерева та як їх рятують лісівники

ДП «Бориспільський лісгосп» інформує

В останні роки не лише Україна, а й уся Європа потерпають від масового всихання сосни. Причин декілька – зміна клімату, зниження ґрунтових вод та засилля стовбурових шкідників.

«Основний стовбуровий шкідник – верхівковий короїд, який масово вражає сосну. Зазвичай, оселяється в ослаблених деревах», – наголошує лісничий Старівського лісництва Михайло Бобик.

Екологічне лихо не оминуло і Бориспільщину: сосни масово всихають і в нашому регіоні. Рятують дерева за допомогою рубок.

«Наразі рубки формування та оздоровлення лісів – найефективніший спосіб боротьби зі стовбуровими шкідниками», – пояснює М. Бобик.

Інколи, за його словами, вдається досягти результатів за допомогою вибіркових санітарних рубок, а коли ситуація критична – вдаються і до суцільних.

«Але перед рубками проводяться контрольні обстеження, складаються відповідні акти. Роботи розпочинаються лише після видавання лісорубного квитка. Загалом від з’явлення проблемної ділянки і до безпосередньо самих рубок минає не менше місяця», – зауважує лісничий.

Аби сповільнити темпи масового всихання сосни та поширення шкідників, лісівники ретельно оглядають ділянки та слідкують за санітарним станом.

«Найперші ознаки – це зріджена крона і голки блідо-зеленого кольору. Також звертають увагу на кору, в уражених деревах вона відпадає», – розповідає М. Бобик і наголошує, у таких випадках головне – діяти вчасно.

«У нас була подібна ситуація в Кийлові, в Жовтневому. Коли ж уражений масив прибрали, розповсюдження припинилось», – додає лісничий.

Інф. «ТС»

Share Button