Пекучий біль, пекуча пам’ять: у Борисполі вшанували учасників бойових дій на території інших держав

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 33-ої річниці виведення військ з Республіки Афганістан 15 лютого біля пам’ятного знака загиблим воїнам-інтернаціоналістам вже близько 10.00 почали збиратися поважні, вибілені сивиною чоловіки в камуфляжах чи цивільному – афганці та їхні бойові побратими, котрим випало брати участь у чужих війнах, хоча мітинг-реквієм почався об 11.00.

У заході взяли участь міська влада на чолі з міським головою Володимиром Борисенком та його заступником Людмилою Бистрою, заступник голови Бориспільської районної держадміністрації Андрій Синяков, керуюча справами Бориспільської районної ради Ольга Малишевська, представники виконавчого комітету та депутатського корпусу, міської організації ветеранів України, військової частини А 2215, Бориспільського об’єднаного міського військового комісаріату, ОКПП «Київ», громадські активісти.

Заупокійну літію за загиблими воїнами-інтернаціоналістами звершило духовенство всіх конфесій Бориспільської міської територіальної громади.

Чоловіки знімають головні убори: настає хвилина мовчання… Лунають салютні залпи на честь тих, хто загинув. У когось по щоці сповзає скупа чоловіча сльоза.

Бойових побратимів привітав голова Бориспільської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Володимир Сукач. Володимир Борисенко вручив Почесні грамоти виконавчого комітету міської ради членам родин загиблих воїнів й активістам міської організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

 

КОНКРЕТНО

Нині, в умовах зовнішніх і внутрішніх викликів, коли РФ продовжує нарощування кількості тактичних військових груп на кордонах України, і президент України, і глава МВС наголошують, що територіальна оборона може бути справою кожного, а її основою мають стати ветерани. Чи готові вступити до лав територіальної оборони? – журналіст «ТС» запитала у голови Бориспільської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Володимира Сукача та його заступника Віталія Волошина.

IMG_3755В. Сукач: «Я воював в Афганістані, нині – голова спілки воїнів-інтернаціоналістів. Більшість членів нашої спілки вже зареєструвалися у лавах тероборони, є охочі приєднатися, планую зробити це і я. Наразі гуртуємося, аби влитися до територіальної оборони вже командним «кістяком». Членами спілки є 210 осіб.

Окрім того, маємо посібник «Захисник Вітчизни», у створенні якого взяли безпосередню участь. У ньому є ази початкової військової підготовки, зокрема і територіальної оборони. А той, хто вміє користуватися радянською зброєю, впевнений, впорається і з англійським, і з американським озброєнням».

 

IMG_3743В. Волошин: «Мені 72 роки – куди вже воювати? Хоча у разі чого, вдома не сидітиму. Я – заступник голови спілки, всі разом ми працюємо в різних напрямах, зокрема і військово-патріотичного виховання молоді у школах, а я займаюся з вихованцями Центру туризму та краєзнавства учнівської молоді. А ще, наприклад, у тривожний час 2014-го ми були першими у групах патрулювання міста.

Інф. «ТС»

Share Button