ВАКЦИНИ ВИСТАЧИТЬ НА ВСІХ

На 1 жовтня 2019 року в Україні налічувалося 1,8 млн доз вакцини АКДП, 141 тисяч доз АДП (не містить кашлюкового компоненту ) та 4,9 млн доз АДП-м. Цього достатньо, щоб забезпечити вакцинами всіх громадян, які потребують планового щеплення.

Журналісти «ТС» на власному досвіді вирішили переконатися, чи насправді так легко на сьогодні зробити щеплення в місцевих  медзакладах, що для цього потрібно і чи дійсно ця процедура безкоштовна, адже в аптеках, як дізналися, вакцина коштує понад тисячу гривень. Тож вирушаємо до міської амбулаторії загальної практики сімейної медицини № 2, що на вул. Київський Шлях, 24. Біля кабінету щеплень черга, вакцинуватися прийшли як дорослі, так і малеча.

Однак, перш ніж зробити щеплення, потрібно пройти огляд у лікаря. Лише він дає дозвіл на вакцинацію. І ось ми на прийомі у сімейного лікаря Юлії Тішенко. «На сьогодні набагато більше людей звертається, аби зробити щеплення, – розповідає Юлія Василівна. – Це, я вважаю, пов’язано насамперед з поліпшенням інформування населення через ЗМІ. Ми також намагаємося максимально інформувати про необхідність щеплення. Тож люди роблять це усвідомлено, незалежно від віку, до таких кроків, як на мене, спонукає і ситуація в країні із захворюванням на дифтерію, що склалася останнім часом. Окрім буднів, працюємо і в суботу, щоб тим, хто має п’ятиденний робочий тиждень, було зручніше».

Також поцікавилися, як слід діяти пацієнту, який вирішив вакцинуватися, аби все, як-то кажуть, було правильно. Лікар пояснила: «Після 16 років щеплення потрібно робити кожні 10 років. Тож перегляньте, коли останній раз ви це робили. Для щеплення насамперед потрібно бути здоровим – ваші хронічні хвороби у стадії ремісії, а інфекційні захворювання відсутні», – пояснює лікар.

Отже, огляд проведено, протипоказань немає, заповнюємо інформаційну згоду на проведення вакцинації і прямуємо до кабінету щеплень. Тут нам розповіли, що протягом дня роблять близько ста щеплень. І дорослих, і дітей приблизно однакова кількість. Вакцини вистачить на всіх, і не лише від дифтерії та правця, можна зробити щеплення від гепатиту В, гемофільної інфекції, поліомієліту тощо. Тож не зволікайте, захистіть своє здоров’я і життя. Журналісти «ТС» це зробили, радимо і вам.

Нагадаємо, що 1991-1998 роках в Україні була епідемія дифтерії. Причиною став украй низький рівень вакцинації дітей та ревакцинації дорослих. Тоді захворіло 20 тисяч людей, 696 пацієнтів померли.

Інна БАКУМ, «ТС»

Share Button