«Прописка» і довідка про несудимість: у «Дії» відсьогодні запустили нові послуги

В Україні із вівторка, 8 лютого, громадяни зможуть повідомити про місце свого проживання декларативно через портал або застосунок «Дія» без жодних візитів до ЦНАПів або військкоматів.

За словами міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, якщо говорити про славнозвісну форму 13 (довідка про реєстрацію місця проживання громадян – ред.) як про папірець і відповідний штамп у паспорті про прописку, то це також як радянський рудимент іде у минуле.

«Відповідно, незабаром можна буде замовити або через (застосунок – ред.) «Дія» або у порталі витяг і подати для будь-якого державного органу. І останнє – багато медичних і соціальних послуг тепер не прив’язані до місця проживання», – повідомив він.

Як наголосив міністр, це «дійсно справжня революція і реформа інституту прописки, який насправді вже багато років не існує в законодавстві, а відтепер він перестане існувати і в державних органах».

Окремо він зазначив, що наразі кожен третій українець живе не за місцем реєстрації, і більше 1 мільйона українців живуть взагалі без реєстрації місця проживання.

Окрім того, з 8 лютого за допомогою «Дія. Підпис» громадяни зможуть замовити довідку у застосунку «Дія» про несудимість онлайн.

За словами Монастирського, це – одна із найбільш доступних і одна і з найбільш проблемних послуг, яка надається сервісами МВС.

Міністр нагадав, що ця довідка потрібна для оформлення на роботу, візи для виїзду за кордон, для участі у тендері, здійснення усиновлення, встановлення опіки, оформлення громадянства, оформлення або поновлення документів та вступу до територіальної оборони.

Монастирський також розповів про ще один сервіс – щодо питання призначення належного користувача автомобілем. Як приклад, він навів ситуацію у сім’ї, коли чоловік або дружина користуються спільним автомобілем.

«І відсьогодні можна не передавати технічний паспорт, а через «Дію» поширити цю послугу. Єдине, що я хочу зазначити – майте на увазі, що коли ви ділитеся техпаспортом із своєю дружиною, ви її маєте попередити, що і штрафи вона також буде отримувати, у тому числі, і за вас», – поінформував глава МВС.

Як повідомлялося, на Diia Summit команда Мінцифри презентує понад 10 нових цифрових послуг. Серед них – зміна місця реєстрації на всю країну, послуги для пенсіонерів та водіїв, нові сповіщення в Дії, оновлений Дія.Підпис. Також буде презентовано спеціальний податковий режим для IT-індустрії Дія.City та інші цифрові проєкти й ініціативи.

 

Share Button