БЛАГОДІЙНУ ВИПІЧКУ ДІТИ ПРОДАВАЛИ БІЛЯ «МАРІАННИ» ТА НА НЕДІЛЬНОМУ РИНКУ

Подаруймо Нікіті життя

Минулої суботи біля кафе «Marianna» бориспільські школярі продавали випічку. Столи, музика і живий концерт… Та погляди перехожих зупинялись на плакаті «Подаруй Нікіті життя» і не давали пройти повз. Про дев’ятирічного учня академічного ліцею в місті наразі знає ледь не кожен: у хлопчика лімфома Беркіта. Мамі (тато помер від онкології, коли син був малям) знайти близько 45 тисяч доларів дуже складно, ось і збирають «з миру по нитці». У навчальному закладі, де навчається хлопчик, на постійній основі стоять скриньки, а у День працівників освіти педагоги відмовилися від квітів.

«Розмови про цю дитину на слуху, плюс до того товаришка родини художниця Людмила Степанян попросила максимального репосту та інформування, враховуючи напрям навчання моїх дітей, – ділиться керівник гуртка журналістської майстерності «Слово» при БДЮТ «Дивоцвіт» Тетяна Підгурська. – Найперше, ми зробили відео, тоді взялися за солодощі: тато Мілани Демиденко, співпрацюючи з харківською кондитеркою, привіз 20 кг смаколиків за собівартістю і фінансово особисто долучився до збирання коштів для Нікіти Чайковського. Одна з мам і бабуся учнів передали печиво та пиріг власного виробництва».

З 15:00 і до 18:00 юні журналісти стали біля кафе Marianna, де власник закладу, депутат Євгеній Грона надав стільці, столи та електроенергію. Люди реагували по-різному: хтось зупинявся, аби назвати малими шарлатанами, дехто скромно клав гроші у чохол з-під гітари, навіть не взявши з собою нічого до чаю. «Нехай буде здоровеньким», – чулося.

«Не можу не відзначити таксистської солідарності: купив один, підтяглися інші», – розповіла Т. Підгурська. Юні організатори не ставили визначеної вартості смаколиків: хто скільки дасть, аби не заглядати людям у гаманець. До «каси» йшла купюра від 1 грн до 50 доларів.

Наступного дня з 7-ої до 11-ої ранку ще 15 кг випічки діти продали на недільному ринку, що на Луговій. Варто наголосити, що дехто приїхав лише задля того, аби покласти кошти до благодійної каси після відеозвернення у соціальній мережі, що за декілька днів набрало понад сім тисяч переглядів.

До слова, у переддень у деяких школах також відбулися ярмарки випічки. Після цього хочеться робити гарні справи. Не можна не відзначити, що мама гуртківки Юлії Смусь надала для продажу унікальні прикраси ручної роботи у волосся для маленьких дівчаток, які розійшлися на «ура». При цьому, наголосила керівник гуртка, дітям не довелося платити за місце. Допомагала гуртківцям «продавати» і директор централізованої бібліотечної системи Жанна Кручиніна, побазарувавши і повертаючись додому.

28 жовтня діти пішли до банку, розміняли кошти і перерахували суму, яку вдалося зібрати за два дні – 11 тис. 547 грн 24 коп., сплативши комісію окремо.

А збирання коштів для Нікіти Чайковського триває:

5168742713262966

Чайковська Юлана Костянтинівна (мама).

Інф. «ТС»

Share Button