Марина Лазебна: «Підвищені пенсії з 1 березня отримають понад 10 мільйонів українців»

З 1 березня для 10,2 млн українців пенсії та соціальні виплати зростуть на 14%. Про це 7 лютого в ефірі одного з телеканалів повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна. 

«За 2021 рік ми бачимо зростання індексу споживчих цін на близько 10%. Але ми вже сьогодні підвищуватимемо і пенсії, і різні допомоги на 14%. Такий індекс визначили через 50% індексу зростання споживчих цін та 50% зростання зарплат, з яких сплачуються внески до Пенсійного фонду. Тобто 14% — це те, що потрібно очікувати нашим пенсіонерам з 1 березня», — пояснила міністр.

За її даними, під підвищення виплат підпаде 10 млн 200 тис. пенсіонерів. «Це буде й індексація страхових пенсій, і доплати для різних категорій, які не підпадають під індексацію. Крім того, вперше проіндексуємо військові пенсії», — перелічила Лазебна.

Міністр наголосила, що також уперше за 15 років так звана соціальна пенсія вже у березні досягне розміру, який планувався на грудень. Її розмір прив’язаний до прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, що сьогодні становить 1934 грн. Підвищення прожиткового мінімуму проводиться у липні та грудні. І за цим графіком соціальні пенсії мали досягти розміру 2100 грн лише у грудні. Але уряд вирішив проіндексувати їх разом з іншими пенсіями вже у березні.

Лазебна повідомила, що зараз такі мінімальні пенсії отримує 1 млн осіб, а раніше таких одержувачів було 4 млн громадян.

«Сьогодні таких людей мільйон, а коли ми прийшли, така мінімальна пенсія була у 4 млн людей. І ми різними доплатами зменшили цю кількість — у тому числі за програмою президента, коли робили доплати за віком: людям віком понад 80 років давали по 500 грн, людям 75 років — по 400 грн. Цього року буде категорія 70+», — наголосила вона.

Міністр упевнена, що держбюджет витримає такі істотні збільшення пенсій та соціальної допомоги, тому що виплати здійснюватимуться і через зростання надходжень до страхових фондів.

Як повідомлялося, в Україні з 1 січня збільшився прожитковий мінімум та мінімальна заробітна плата.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що в Україні у 2022 році триватиме зростання пенсійних виплат. За його словами, зокрема, з березня передбачається індексація пенсій (в тому числі працюючим пенсіонерам). Програма доплат до пенсії буде розширена на осіб, яким виповнилося 70 років. Буде здійснено перерахунки для ліквідаторів аварії на ЧАЕС з інвалідністю. Продовжиться також підвищення пенсій для 65-річних через зростання мінімальної зарплати. Мінімальна пенсійна виплата для людей віком від 70 років зі стажем 30/35 років буде 3 000 грн.

 

Share Button