Листя – не сміття, а «земля» для розсади

Хто з нас не любить осінь, коли з останнім теплом тішать сонячні промені, а з дерев тихо опадає багряно-золоте листя. Його прибирання вже давно стало осіннім символом в кожному місті, зокрема і в Борисполі. Це трудомістка робота, яку протягом десятиліть з року в рік роблять комунальники, двірники, інколи містяни чи держслужбоові на суботниках. Тоді не роздмухує листя вітер, не летить воно тротуарами просто під ноги та в обличчя перехожим. Так має бути і було десятиліттями. І в місті чисто, й до зими прибрано.

Хоча нині в соцмережах ширяться цікаві дописи: мовляв, навіщо прибирати опале листя з парків, скверів, газонів та інших зелених зон? Он в європейських містах давно цього не роблять – листя це не сміття, його змітають з доріжок, але не чіпають на газонах та під деревами. Розкладаючись в ґрунті, воно додає в нього мінеральні й органічні речовини, накопичені за літо. Та в нас таке правило лише попереду. Й погодьтесь, не надто приємно, коли місця культурного відпочинку людей із затишних та охайних перетворюються на смітники, кучугури брудного листя лежать на тротуарах чи газонах, бо не прибирати листя — то вже не прибирати нічого!

А поки що за чистоту рідного міста борються комунальники

За день працівники КП «Виробниче управління комунального господарства» згрібають до кількох тонн листя. Невдовзі воно отримає друге життя – перетвориться на «листову землю».

«Листову землю зробимо, а потім в ній розсаду висадимо», – розповідають працівниці ВУКГ, завзято завантажуючи листя на причеп.

На фото: за роботою Любов Дем’янова, Вікторія Розумнюк, Василь Кишеня, Володимир Приходько (на причепі) за роботою.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button