Київські митники упередили незаконне вивезення живих соколів до Катару

4 лютого надвечір посадовими особами митного поста «Бориспіль» Київської митниці спільно зі службою авіабезпеки Міжнародного аеропорту «Бориспіль» та прикордонниками упереджено незаконну спробу вивезення до Дохи птахів, занесених у Червону книгу. Це птахи з роду соколових.

Так, у багажному відділенні було виявлено чорну сумку підозрілого вигляду. Сканування сумки показало чіткі пташині контури – лапки, голову та тулуб.

Вже при огляді виявлено чотирьох птахів у досить варварських умовах – загорнутих у тканину, з обмотаними клейкою стрічкою лапками, зі спеціальними чепчиками на голові та приспаних медичними препаратами.

Візуально, виявлені птахи – дорослі соколи-балабани чи соколи-сапсани, що занесені в Червону книгу. Такі птахи обмежені до переміщення через митний кордон України.

З бирки на дорожній сумці вдалося встановити ім’я пасажира та рейс. Однак чоловік за сумкою так і не з’явився, на рейс не сів.

Стосовно авіапасажира складено протокол про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України. Птахів вилучено. Їх буде передано на відповідальне зберігання до спеціалізованого закладу, де їм нададуть первинну ветеринарну допомогу та забезпечать належний догляд.

Пресслужба Київської митниця

Share Button