Людмила Пасенко: «Від поліомієліту немає ліків, проте є вакцина»

В Україні з 1 лютого розпочався перший етап кампанії з вакцинації дітей від поліомієліту. Про це напередодні у Фейсбуці повідомило Міністерство охорони здоров’я. Тому й був привід запитати у начальниці відділу охорони здоров’я Бориспільської міської ради Людмили Пасенко, який рівень вакцинованих діток від поліомієліту у Бориспільській міській громаді?

пасенко«Поліомієліт – це дуже небезпечне інфекційне вірусне захворювання, при якому вражається центральна нервова система і, як наслідок, наступає м’язова атрофія, що призводить до паралічу. Ураження дихальних шляхів часто закінчується смертю, оскільки уражені недугою нерви і м’язи не відновлюються, бо ліків від цієї хвороби ще не існує. Тому вакцинація – єдиний спосіб уберегти наших дітей від хвороби», – наголошує Л. Пасенко.

У Бориспільські ТГ середній відсоток щеплень від поліомієліту становить 73,8% – це діти віком від 3 місяців до 1 року; 83,5% – діти віком рік та 6 місяців; 71,4% – діти віком 6 років; 66,9% – діти віком 14 років. Тоді як для колективного імунітету рівень вакцинованих, рекомендований ВООЗ, має становити 95%.

За словами посадовиці, особливо вразливий дитячий організм. Тож у зв’язку з реєстрацією в Україні двох випадків захворювання на поліомієліт серед дітей з 1 лютого 2022 року стартував перший етап кампанії зі щеплення дітей від поліомієліту, оголошений Міністерством охорони здоров’я, що охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем. Другий етап планується провести навесні. Впродовж цього етапу всі діти до 6 років мають отримати оральну поліомієлітну вакцину (ОПВ).

«Перш за все, батькам потрібно звернутися до свого сімейного лікаря чи педіатра, пройти попередній огляд та дослуховуватися до рекомендацій, далі вже робити вакцинацію», – підкреслила начальниця відділу охорони здоров’я.

Для першого етапу кампанії буде використана інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ) французького виробництва. Вона містить неживі віруси поліо усіх трьох типів. Вакцина ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу.

Вакцину вводять внутрішньом’язово у передню поверхню стегна або в дельтоподібний м’яз руки. Зауважте, що в сідницю вакцину не вводять.

Щеплення від поліомієліту проводиться за адресою: Київський Шлях, 24, амбулаторія ЗПСМ № 2, щодня з 9:00 до 14:00, окрім неділі, в пункті щеплень.

Окрім цього, 17 січня у місті відбулося засідання Бориспільської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій обговорювали питання вакцинації, зокрема і проти поліомієліту.

ТІЛЬКИ ЦИФРИ:

За 2021 рік у Бориспільській ОТГ зареєстровано:

21 випадок сальмонельозу;

157 гастроентероколітів;

1 дизентерії;

17 хронічних гепатитів;

3 гепатити В;

2 малярії (завезена з африканського континенту).

Нагадаємо, в Україні за Національним календарем вакцинації діти мають отримати 6 щеплень проти поліомієліту до 14 років: у 2, 4, 6 18 місяців, а також у 6 років та в 14 років. Перші два щеплення проводяться інактивованою поліомієлітною вакциною, інші чотири – оральною поліомієлітною вакциною.

За даними ВООЗ, кожна третя дитина в Україні не вакцинована від поліомієліту.

Інф. «ТС»

До теми

4 лютого – Всесвітній день боротьби проти раку. Всесвітня організація охорони здоров’я наголошує, що у третині випадків раку можна запобігти. Водночас щороку в Україні, зокрема і в світі загалом, кількість випадків раку зростає.

Однак, наголошують онкохірурги, понад 30% випадків смерті від раку можна запобігти, дотримуючись елементарних норм здорової поведінки, таких як: боротьба з курінням; збільшення фізичної активності; вживання збалансованої та здорової їжі; своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки і шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; проходження регулярних медичних оглядів та скринінгових обстежень; уважне ставлення до власного здоров’я.

Пам’ятаймо, профілактика раку є найбільш економічно ефективним методом боротьби з раком – вона призводить до значної економії витрат на лікування, збільшення тривалості життя та якості життя пацієнтів, а також запобігання стражданню від хвороб.

 

Share Button