Стали біднішими. Більшість прибутків бориспільців «з’їдають» харчі

Інфляція спорожнила гаманці українців. Основні статті витрат на сьогодні – харчі та комунальні послуги.

У Борисполі картина та ж сама. Цінники у магазинах змінюються щотижня, якщо не щодня, а розмір мінімальних пенсій та зарплат залишається незмінним. Як наголошують самі бориспільці, паски вони затягли ще влітку, а зараз доводиться кардинально переглядати свій «споживчий» кошик.

«ТС» вирішила дізнатись, наскільки зросли ціни на ринках та у магазинах Борисполя, починаючи з вересня.

За осінь у магазинах Борисполя здорожчало м’ясо та молочка

Відповідно до даних моніторингу цін, за три місяці осені у Борисполі значно здорожчало м’ясо та ковбаси. Так, ще у вересні середня ціна за кілограм яловичини становила 65 грн, а станом на 1 грудня – 75 грн. При тому максимальна ціна, яку правлять за м’ясо у деяких магазинах, становить 95 грн.

Зросла ціна і на ковбасні вироби. За три місяці ковбаса варена першого ґатунку подорожчала на 4 гривні. Максимальна її ціна сягає більше 52 грн, хоча ще у вересні максимум був на рівні 48,5.

Зросли ціни і на молочку. Якщо у вересні у магазинах середня ціна за літр молока становила 7,84 копійки, то у грудні – 8,14. Також у межах 2-3 гривень зросла ціна на сир та масло, а от сметана подешевшала. Якщо у вересні в магазинах за літр сметани просили 26 грн, то у грудні – 23,65 грн.

Водночас ціни на крупи та цукор у бориспільських магазинах знизились. Ще у вересні кілограм пшона вартував 10 грн за кілограм, у грудні його ціна знизилась до 8 грн за кілограм. Незначно, але все ж здешевшали гречка та ячмінна крупа. Ціни на манку за три місяці виросли на 2,3 грн.

Тішать поки що ціни на цукор. Якщо у вересні кілограм продавали за 11,45 грн, то у грудні його вартість — 9,42 грн.

М’ясо на ринках стало дешевше, а яйця – дорожчі

Доволі цікавою є ситуація на ринку. Так за осінь там знизились ціни на м’ясо в межах 2,5-7 грн, на сало – близько 10 грн.

Молочні продукти навпаки подорожчали від 2,5 до 7,5 грн. Зросли ціни і на яйця. Так, якщо у вересні десяток на ринку можна було придбати за 13,50, то у грудні уже за 15,50.

Ринок чи магазин: де дешевше?

Якщо порівняти грудневі ціни на ринку та у магазинах, то вимальовується наступна картина: м’ясо вигідніше купувати на ринку, молочку – у магазинах. Проте ціни на сир у магазинах значно вищі – в межах 10-20 грн.

Водночас у бориспільських магазинах нижчі ціни на борошно, яйця та цукор. Різниця не суттєва – у межах 1-2 грн. Проте, зважаючи на зростання цін, кожна копійка сьогодні на вагу золота, адже хто знає, якими вони будуть завтра.

порівнняння цін на ринках і у магазинах у грудні місяці

Порівнняння цін на ринках і у магазинах у грудні 2014 р.

ціни на ринках, вереснь-грудень

Порівняння цін на ринках, вереснь-грудень

До теми

Інфляція в Україні з початку року досягла 21,2%

В Україні споживча інфляція у листопаді становила 21,2%, порівняно з груднем 2013 року, відповідно до жовтня, становить 1,9%. Такі дані оприлюднила Державна служба статистики.

За інформацією Держстатистики, у річному вимірі (листопада 2014 року до листопада 2013 року) споживча інфляція становила 21,8%.

Зокрема, споживчі ціни на продукти харчування та безалкогольні напої у листопаді (порівняно з жовтнем) зросли на 1,3%, а з початку року – на 20%. Алкогольні напої, тютюнові вироби за місяць зросли у ціні на 1,3%, з початку року – на 23,6%.

Нагадаємо, інфляція у жовтні сповільнилася до 2,4%, порівняно із 2,9% у вересні 2014 року, а з початку року сягнула 19% без урахування Криму та Севастополя.

У Держстатистиці зазначали, що у річному вимірі (порівняно з аналогічним місяцем минулого року) інфляція прискорилася до 19,8% із 17,5%, що були зафіксовані на місяць раніше.

Share Button