МОЗ радить робити тест на коронавірус за будь-яких ознак застуди

Коронавірусна хвороба COVID-19 може мати різні симптоми, саме тому тест на COVID-19 варто робити за будь-яких ознак ГРВІ. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

«До прикладу, симптомами коронавірусу, зокрема і нового штаму Омікрон, може бути нежить, втома, головний біль, чхання, біль у горлі, кашель, лихоманка чи хриплий голос. Тобто симптоми COVID-19 можуть бути схожими на застуду та не мати специфічних ознак. Водночас тестування допомагає виявити хворобу, що дає змогу призначити відповідне лікування та зумовлює необхідність самоізоляції для зменшення шляхів передавання вірусу та захисту оточення від інфікування», – йдеться у повідомленні.

У МОЗ нагадали, що зараз затверджені міністерством стандарти передбачають, що лікар обов’язково має призначати ПЛР-тестування на COVID-19 наступним категоріям: особам із підозрою на COVID-19; особам з ознаками інших ГРВІ; особам з ознаками вірусної пневмонії; пацієнтам з позагоспітальною пневмонією; контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19.

Першим трьом категоріям ПЛР призначають за умови, що їм не проводився скринінговий швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Якщо ж експрес-тест виявився позитивним, то підтвердження методом ПЛР не є обов’язковим.

Направлення на безоплатне тестування зобов’язаний надати сімейний лікар. Якщо він з різних причин відмовляється надати таке направлення або немає сімейного лікаря, радять звертатися на гарячу лінію МОЗ 0-800-60-20-19.

Share Button