100 днів на посаді: Бно-Айріян про модернізацію лікарні у Борисполі, реорганізацію ОДА та свій «соціальний ліфт»

Михайло Бно-Айріян на посаді голови Київської ОДА уже 100 днів. Історія його губернаторства почалась із Борисполя. І нині місто, а точніше, реконструкція лікарні – у фокусі його уваги. 

Цікаво, що перед своєю звітною пресконференцією він теж побував у Борисполі – інспектував оновлену реєстратуру в поліклініці.

Журналістам розповів про ключові моменти в роботі, плани щодо реорганізації ОДА, знайомства в вищих ешелонах влади, а також про те, скільки заробляє.

За його словами, на посаду він потрапив, бо сам подавався на програму «соціальний ліфт» – хотів спробувати себе в Раді та уряді, але, певно, «не дотягнув». Проте йому знайшли не менш цікаве заняття – розвивати регіон.

Губернатор упевнений, що його призначення ніхто не лобіював, але не виключає, що позитивні рекомендації могли дати.

«Я дійсно знайомий із Дмитром Разумковим, Олексієм Гончаруком та Андрієм Богданом», – зауважив Бно-Айріян.

Проте це не рятує від «тиску», палок у колеса та людей, які від першого дня намагались «увійти в контакт» і домовитись.

До слова, заходили в гості і попередники – Віра Ульянченко та Анатолій Засуха. Вирішувати нічого не вирішували, просто знайомились, підкреслив голова Київської ОДА.

Журналісти «ТС» теж побували на пресконференції. Що почули і дізнались – читайте далі.

Бориспіль, лікарня і реконструкція

«Я щойно приїхав із Бориспільської лікарні. Ми виділили 20 млн грн з обласного бюджету. Це взагалі прецедент був. Усього проект на 80 млн грн. Зараз оголошено три тендери, йдеться про реконструкцію, а не ремонт», – зазначив Бно-Айріян, розпочинаючи пресконференцію.

«Я доручив головному лікарю зробити зміни, щоб з’явилась електронна черга, щоб люди могли побачити сервіс. Сьогодні (15 жовтня – ред.) ми це зробили, і вже завтра (16 жовтня – ред.) реєстратура має працювати», – наголосив голова ОДА.

За його словами, «це перший крок. Я показав, що буде з лікарнею за 8 місяців».

«Чому реконструкція і ремонт, а не будівництво? Колеги мої з міста і району хотіли будувати новий корпус, вартістю 250 млн грн, а реальна його вартість сягнула б 350 млн. Тобто три роки, довгобуд – класика жанру. І це була б не лікарня, а одне із відділень… Я сказав: якщо у вас є гроші – ви це зробите другою чергою. І зараз ми робимо реконструкцію поліклініки, головного корпусу, пологового будинку та інфекційного відділення. Фактично, ми отримуємо за 80 млн грн сучасну лікарню без шалених капіталовкладень», – зауважив Бно-Айріян.

Голова ОДА також наголосив, що мають завершити все до 2020 року.

«Це не просте завдання, але намагатимуся, щоб ми це зробили», – наголосив він.

Боротьба із корупцією

Торкнувшись проблеми боротьби із корупцією, голова ОДА зауважив, що у нової команди немає мотиву «заробляти». Однак не став приховувати, що у департаментах «відбувався суцільний жах».

Проте процес вдалося зрушити з місця – із Київської ОДА уже пішла низка керівників департаментів.

«Ми перезавантажуємо. Пішли шестеро людей, поки шестеро. Це керівники департаментів: капітальне будівництво, інфраструктура, сільське господарство, архітектура і керівник апарату. І ще керівник Служби у справах дітей», – зазначив Бно-Айріян.

Окрім того, в ОДА вже пройшла низка службових розслідувань. А під час аудиту одного з департаментів виявлено зникнення документації на 2 млрд грн.

Підготовка до зими

Ще одне актуальне питання – початок опалювального сезону. Проте, за словами голови ОДА, «ми не очікуємо турбулентності перед опалювальним сезоном».

«Щодо тарифів. Тариф не переглядався три роки. Це прерогатива обласної ради, відповідно до законодавства. Тариф збільшено на 800 чи 900 грн на гігакалорію, а це немало.

Я звернувся до облради і закликав прийняти інше рішення – проаналізувати альтернативну вартість. Тож з понеділка розпочинаємо роботу», – сказав він.

Бно-Айріян сподівається, що «в зиму увійдемо нормально».

Дефіцит місць у школах

Уже за 2-4 роки в ОДА планують закрити питання щодо дефіциту в школах поблизу Києва. Крім того, Бно-Айріян не виключив, що освітні заклади у віддалених містах та містечках очікує оптимізація.

«Є проблема зі школами навколо Києва, бо заклади переповнені. Але якщо від’їхати кілометрів 70 від столиці, то побачимо, що стоять непогані школи, величезні будівлі, але там 250 дітей», – зауважив він.

За словами голови ОДА, на вирішення питання переповненості шкіл знадобиться від двох до чотирьох років.

«Питання дефіциту місць потрібно закрити взагалі», – наголосив він.

Що ж стосується віддалених міст, то там, за його словами, оптимізації не уникнути.

«Місцевим владам не хочеться цього робити, бо це політичне питання. Закрити школу – це завжди скандал. Але я керівникам ОТГ кажу: назвались ОТГ, взялись за кермо – робіть, а не приходьте до мене просити гроші», – додав він.

Децентралізація: питання планують закрити до листопада

Децентралізацію голова Київської ОДА підтримує, але одразу зауважує, що бачить чимало ризиків.

«Найбільше боротьби навколо Київщини. Моя позиція проста – я проти корупції та дерибану, я не хочу, щоб села об’єднувались, щоб роздерибанити ліс. Ми робили публічні слухання, завершуємо перспективний план, дивимось і приймаємо рішення. Моя умова – ставлю підпис там, де є спроможна громади. Ми хочемо закрити це питання до кінця листопада», – наголосив він.

Реорганізація ОДА

Одним із своїх найважливіших завдань Бно-Айріян вбачає реорганізацію ОДА, а саме – формування потужної та ефективної команди та налагодження процесів. Наразі, за його словами, «все розвалено».

«Ситуація дуже складна, розвалено все, всі процеси – починаючи від зарплат і завершуючи машинами. Я перший керівник ОДА, який сказав, що нам потрібно машини купувати. У мене немає жодного чергового автомобіля. Всюди їздимо на своїх», – зазначив він.

Щоб налагодити документообіг, вирішили закупити нові комп’ютери, бо доходило до смішного – працівники несли з дому принтери, аби мати змогу працювати.

Разом з реорганізацією ОДА пообіцяв і реорганізацію РДА.

«Завдання дуже просте – треба підняти зарплати, щоб залучити сюди нормальних людей. До мого приходу головний спеціаліст отримував 7 тис. грн. Ми зараз трохи змінили ситуацію. Я взяв на себе відповідальність. Людям потрібно платити хоча б базовий рівень, щоб щось вимагати. Але, гадаю, все у нас вийде», – зазначив він.

Ексклюзивно про можливість об’єднання Борисполя та району в одну ОТГ та фінансування будівництва школи у Горі

Під час пресконференції журналісти ТС також мали нагоду поставити запитання керівнику ОДА.

У першу чергу поцікавились можливістю об’єднання міста та району в одну ОТГ

«Я дав завдання працювати по децентралізації разом із облрадою. Було проведено низку круглих столів. 15 жовтня пізно увечері мені повідомили, що завершили процес. Ми спілкувались щодо проблемних питань, перенесли на завтра (17 жовтня). Мені представлять фіналізоване бачення. Щодо проблемних питань – я збираю місто, район, всіх за столом. І якщо все добре, і всі кивають головою, воно піде. Думаю, що домовимось. Розумію, що для всіх ми не зможемо знайти гарне рішення, але має бути логіка, і ми за логіку, а не за те, хто добіжить перший, щоб залишити собі владу. По Борисполю доволі непроста ситуація. Думаю, що скоро ви дізнаєтесь рішення.

…а також, чи планує область виділяти кошти на будівництво школи у Горі

«У мене принцип один – треба допомагати тим, у кого не вистачає коштів. А у кого є – треба потиснути руку і сказати: «Хлопці, ви робите це самі». Я перегляну бюджети.

Якщо бюджети дозволяють – будуть фінансувати (самостійно – ред.), а якщо є проблеми – будемо дофінансовувати.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС», фото Тетяни ПІДГУРСЬКОЇ

Share Button