Зустрілися маститі та юні майстри слова

Творчі презентації

Минулого тижня у Бориспільській публічній бібліотеці імені В’ячеслава Чорновола зустрілися майстри красного письменства – заслужені й зовсім юні, які лише починають захоплюючу подорож у країну слова. Розпочалося літературне свято презентацією сьомої збірки поезій нашого земляка, заслуженого юриста України Миколи Федорова, який протягом останніх років сповна виявляє свій творчий хист у написанні різнопланових віршів. До його нової книги «Роса на спориші» ввійшло як раніше написане, так і нове.

У зітканих зі світла і любові поезіях відбиваються реальні події нашого непростого життя, а також почуття і думки автора, що є, насправді, сповідальні. Про це говорив, представляючи збірку, її рецензент член Національної спілки письменників України Микола Боровко. Теплі слова на адресу автора пролунали з вуст редактора збірки Володимира Литвина, директорки публічної бібліотеки Жанни Кручиніної, творчих бориспільців, самобутніх майстрів слова Ніни Габінської та Сергія Кравчуна. Та найкраще за сухі біографічні дані про автора промовляли його поезії, яких цитували чимало.

Презентація нової книги плавно перейшла у нагородження юних переможців літературного конкурсу «На берегах Альти», членів літературної студії «Альта» при БДЮТ «Дивосвіт», учнів ЗОШ № 6, ЗОШ № 8, гімназії «Перспектива» та Іванківської ЗОШ.

М. Федоров брав участь в організації цього конкурсу, разом із М. Боровком, В. Литвином та методистом БДЮТ Іриною Кубрак був членом журі, яке очолила директорка БДЮТ Наталія Тименко. Конкурс проводиться вдруге з ініціативи Н. Тименко та В. Литвина. Його мета – виявлення творчої молоді, надання їй можливостей для реалізації своїх здібностей. І дійсно конкурс відкрив справжні таланти в царині поезії, прози і публіцистики, взяти хоча б твори Марії Воробей та Олександри Савич. Тож найближчим часом планується видання збірки конкурсних творів. До речі, минулого року побачила світ збірка творів членів літературної студії «Альта», яку очолює В. Литвин.

Анастасія Левченко, Анастасія Атаманенко, Антоніна Нишпор, Марія Воробей, Вероніка Чобота, Олександра Савич, Артем Гординський, Єлизавета Білик, Платон Буянов-Луговський щиро раділи дипломам та подарункам – книзі Павла Чубинського «Нитка життя» та солодощам від управління освіти і науки виконавчого комітету Бориспільської міської ради. А від письменників М. Боровка, В. Литвина, М. Федорова – книгам з дарчими написами. Діти дякували своїм літературним керівникам, які доклали чимало зусиль і праці в їхню перемогу, а саме – Володимиру Литвину, Любові Войтенко, Людмилі Рибальченко, Олені Яценко, Надії Богуш, Юлії Лукаш.

Насамкінець В. Литвин наголосив, що традицію проведення таких літературних конкурсів серед молоді буде продовжено, хотілося б лише, щоб до них долучалося більше учнів зі шкіл. Він запросив до літературної студії «Альта» бажаючих, тих хлопців і дівчат, хто любить літературу й пише сам. Заняття відбуваються щовівторка о 16.00.

Наталія МОЖАЙКІНА, «ТС»

Share Button