НАЗК: «Тисячу за вакцинацію» декларувати не треба

Національне агентство з питань запобігання корупції звертає увагу, що під час декларування доходів не потрібно вказувати інформацію про допомогу держави в 1 тисячу гривень за вакцинацію. Про це повідомляє пресслужбу НАЗК.

У Нацагенстві зазначають, що вказувати «ковідну тисячу» як дохід не потрібно, бо це не є доходом для цілей декларування.

В Нацагенстві нагадують, що громадяни зможуть отримати від держави грошову допомогу у розмірі 1 тис грн. Проте ці кошти вакциновані отримають не готівкою, а як цифровий ваучер, який можна буде витратити лише на певний перелік послуг і товарів. До того ж, у разі, якщо особа не використає їх протягом чотирьох місяців, вони автоматично повернуться до державного бюджету.

Як повідомлялося, 19 грудня 2021 року в Україні офіційно запрацювала державна програма «єПідтримка» з виплати 1 тисячі гривень громадянам України, які пройшли повну вакцинацію проти коронавірусної хвороби COVID-19. Виплату можуть отримати громадяни України, які досягли 18 років і мають у застосунку Дія «зелений» COVID-сертифікат вакцинації. Ініціював програму з виплати тисячі гривень вакцинованим українцям Президент Володимир Зеленський.

 

Share Button