Формула Штайнмаєра, ОТГ та споконвічне й болюче – земля

На пленарному засіданні 64-ої сесії міської ради, що відбулося 8 жовтня, народні обранці за порядком денним розглянули 159 питань. Однак найбурхливішу полеміку традиційно спричинили ті, що були внесені депутатами з голосу. І серед них – про так звану «Формулу Штайнмаєра».

Шлях до миру чи капітуляція?

Нагадаємо: днями президент Володимир Зеленський заявив, що українська делегація на зустрічі в Мінську підтримала схему вирішення конфлікту на Донбасі, запропоновану ще в 2015 році. Вона дістала назву «Формула Штайнмаєра» – за прізвищем автора, тодішнього міністра закордонних справ, а нині президента Німеччини Ф.В. Штайнмаєра. Однак на той час Формулу Україна не підтримала, адже про відведення російських військ там не йшлося. І хоча ніяких документів, як наголосив президент, контактна група не підписувала і дату зустрічі в Нормандському форматі досі не визначено, проте самі наміри надати Донбасу особливого статусу, прийнявши відповідний закон, викликали хвилю обурень та протестів по всій Україні. Дехто називає Формулу Штайнмаєра капітуляцією, а дехто – формулою Путіна.

Не залишилися осторонь цього питання й наші обранці. Вони вирішили надіслати звернення президенту, в якому наполягають припинити пошук компромісів із російською стороною, адже є чимало прикладів, коли Росія не дотримувалася своїх обіцянок. Негативні висловлювання з цього приводу лунали від кожного виступаючого, та найбільш зворушливими, на думку присутніх на засіданні, були слова Іллі Луціва: «Я не можу визнати амністію бойовиків, оскільки якщо ми визнаємо амністію бойовиків, це буде так: дружина добровольця з його дітьми буде прирівнюватися до дружини Мотороли – і та вдова, і та вдова. Я не можу ставити знак дорівнює між ними».

Я. Годунок закликав своїх колег прийти 14 жовтня на Майдан Незалежності і висловити свою позицію.

«Останнє, що у нас залишилось»

Депутат Валерій Мартишко як аграрій обурений законопроєктом про відкриття ринку землі. Він переконаний, що недосконалість нинішнього законодавства призведе до того, що всі українські землі можуть дуже швидко опинитися в руках купки багатіїв, до того ж неукраїнського походження. Підраховано, що за умов, прописаних в законопроєкті, всю Україну можуть скупити 200 людей. Наші аграрії не мають таких грошей Це, як вважає депутат, зрада всього українського – і сьогодення, і майбутнього. «Вигнавши свого із землі, ми не матимемо більше що захищати! Земля – останнє, що у нас залишилось», – резюмував В. Мартишко. Він закликав колег підтримати звернення, за яке вже віддали свої голоси ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», Всеукраїнська аграрна рада. У цьому зверненні йдеться про те, щоб питання продажу землі було винесено на всеукраїнський референдум, а поки що продовжити мораторій. Ринок землі має бути запущений лише для українців.

Міський голова А. Федорчук з цього приводу висловив свою думку. Він, зокрема, розповів,що на сьогодні у місті гостро стоїть проблема розширення кладовищ. Власники паїв, що межують із кладовищами, готові поступитися своєю землею на умовах міської влади, але й кроку не можуть зробити – начебто власність і є, але розпорядитися нею вони не мають права. Тому у зверненні він запропонував прописати ці моменти.

ОТГ: оптимальний варіант об’єднання

Одне з найважливіших питань порядку денного, що обговорювалося – «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представника до спільної робочої групи».

Як наголосив міський голова А. Федорчук, місто виступає за те, щоб об’єднатися з усіма селами району. Але на сьогодні вже є рішення Старинської сільської ради, де вони категорично проти об’єднання з Борисполем. По іншим сільським радам він інформації не має.

Олег Верес закликав не голосувати за це рішення, адже вважає, що насамперед необхідно напрацювати всі управлінські та фінансові механізми. «Я хочу побачити цифри», – наполягав депутат.

Однак більшість обранців вважає, що об’єднання дасть змогу набагато ефективніше вирішувати вкрай важливі для всієї Бориспільщини питання, допоможе залучати інвестиції тощо. Вони переконані, що від «великого об’єднання» усі тільки виграють.

Міський голова аргументував: «Завтра нас ніхто не буде запитувати, хочемо ми об’єднуватися чи ні. Я добре усвідомлюю, що коли ми сьогодні лише спостерігатимемо, станеться це чи не станеться, то завтра нам буде набагато гірше. Після об’єднання теж буде дуже тяжко перші роки. Але цей шлях уже прокладений зверху, хочемо ми цього чи ні. Тож сьогодні маємо прийняти це рішення, що в подальшому значно полегшить наше життя».

Депутати підтримали рішення дати згоду на добровільне об’єднання територіальних громад та делегувати Бориспільського міського голову Федорчука А.С. до складу спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо об’єднання.

«Ми направимо свої пропозиції про добровільне об’єднання територіальних громад у кожну сільську раду, – зауважив А. Федорчук. – А як буде далі – покаже час».

Бориспіль і Переяслав – партнери

Переяслав-Хмельницька міська рада на своєму засіданні прийняла рішення звернутися до міської ради Борисполя з пропозицією підписати угоду про співробітництво і партнерство. Це стосується комунальної, економічної, культурної сфери тощо. Більшістю голосів депутати підтримали це рішення, тож відсьогодні Бориспіль і Переяслав-Хмельницький – партнери офіційно, хоча, як наголосив А. Федорчук, партнерські зв’язки між містами існують уже давно.

Інна БАКУМ, «ТС»

Share Button