Ігор Клименко: «Торік із поліції звільнилися понад 13 тисяч осіб»

Із лав Нацполіції упродовж 2021 року звільнилася 13321 особа, що більш ніж на 2,7 тисячі більше, ніж у 2020 році. Про це голова Нацполіції Ігор Клименко заявив у інтерв’ю «Цензор.нет».

«2019-го звільнилося 13300 людей. 2020-го – 10589 осіб. 2021-го – 13321. …Із 13 тисяч, які пішли минулого року, поліцейських – майже 9,5 тисяч. Інші – це вільний найм, держслужбовці», – поінформував Клименко, уточнивши, що звільняються з усіх служб поліції.

Окремо він повідомив, що наразі найбільший некомплект працівників поліції – у Київській області, це близько 22,5%.

За його словами, Київ, зокрема, практично вичерпав можливість комплектуватись за рахунок киян у такій кількості, як це було раніше. Але, як наголосив Клименко, подібна проблема з кадрами є і в інших великих містах.

Він повідомив, що люди переважно звільняються з поліції за власним бажанням: хтось шукає роботу з вищою зарплатою, а хтось має сімейні проблеми, хоча частину осіб із Нацполіції звільняють і через порушення.

Клименко пояснив, що частина працівників йде просто із системи: «Як правило, шукають інші місця, де не лише більше платять, а й є більш-менш нормований робочий тиждень. Для того, щоб був час на відпочинок і можливість займатися ще якимись справами».

ДО ТЕМИ

Середня зарплата поліцейського на 15% менша, ніж у цивільних осіб

Середня зарплата українського поліцейського на 15% менша, ніж у цивільних осіб. Про це заявив голова Національної поліції Ігор Клименко.

«У 2021 році середня зарплата у цивільному секторі зрівнялася з середнім грошовим забезпеченням поліцейських. А вже в 2022 році зарплата поліцейського на 15% менша, ніж середня зарплата у цивільних», – сказав Клименко.

Він також нагадав, що у 2015 році середня зарплата поліцейського становила 5800 гривень, а у патрульних – 8000 грн.

За його словами, з 2019 по 2021 роки бюджет Нацполіції не змінювався, хоч у відомстві постійно порушували питання про збільшення фінансування, адже 83% коштів йдуть на виплату зарплат і податки.

Клименко зазначив, що на момент формування бюджетної декларації сума на зарплати і податки була визначена на рівні 42 млрд грн. Проте бюджет відомства наразі становить трохи більше 30 млрд грн (торік був 29 млрд грн).

За його словами, у Нацполіції планують витратити мільярд гривень, який додали, на підвищення зарплат.

Голова Нацполіції зазначив, що серед підрозділів, які отримають підвищення зарплат на 10% в січні, – патрульні, поліція особливого призначення, дільничні, підрозділи, які відповідають за взаємодію з громадами, а також ті, які протидіють домашньому насильству, ювенальна превенція, поліція діалогу, конвойна служба, вибухотехнічна, кінологічна, співробітники ІТТ.

«А слідчим, дізнавачам, оперативникам територіальних підрозділів виплатять з січня по плюс 5%, а в лютому вони отримають ще додатково 5%. Таким чином ми вийдемо і для цих категорій співробітників на підвищення 10%. Нам довелося розділити підвищення для цих категорій у два етапи, оскільки в їхньому штаті багато людей. Ми б «витягнули» підвищення в 10% лише для однієї з цих категорій. Але вирішили, що це буде несправедливо, тому й розтягнули підвищення їм на два місяця», –заявив він.

За словами Клименка, у НПУ розподіляють ці додаткові 1,02 млрд грн і щомісяця можуть використати лише 1/12 суми.

У разі ж, якщо кошти уряд не виділить, їх будуть «знімати» з грудня 2022 року. У такому разі навесні або влітку доведеться вирішувати з Кабміном, де знайти гроші у принципі на виплату зарплат на грудень, заявив очільник Нацполіції.

Share Button