Січневі морози: Де зігрітися, коли на вулиці -15о С?

Зима цьогоріч тішить: то віхолою сипне, то морозцем січе. Вже на початку тижня сильні морози відчутно пощипували за щоки, а в ніч з середи на четвер стовпчик термометра опустився до позначки -17о С, хоча відчувалися усі -22о С. На вулиці холодно. І хоча прогнозують, що вже сьогодні прийде потепління, варто підготуватися та зробити все можливе, аби убезпечитися від переохолодження та обмороження при довготривалому перебуванні на відкритому повітрі.

Сторінка виконавчого комітету Бориспільської міської ради у Фейсбуку повідомляє, що на території Бориспільської міської територіальної громади розташовано 10 пунктів обігріву для надання допомоги у період значного зниження температури. У місті, коли вже дуже змерзли, можна знайти прихисток за адресами: вул. Героїв Небесної Сотні, 32; вул. Броварська, 1; вул. Головатого, 4. Всі вони працюють вдень, а цілодобовий пункт обігріву розташований на Котляревського, 1.

Йдемо до найближчого за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 32, це у приміщенні Управляючого муніципального комунального підприємства-1. Вивіска при вході повідомляє, що тут знаходиться пункт обігріву. Привітні працівники запрошують увійти, відразу пропонують гарячого чаю та розповідають, що поки що відвідувачів не було, проте вони будуть раді кожному.

У селах громади допомогу в сильні морози можна отримати в Глибокому, вул. Центральна, 25; Іванкові, вул. Центральна, 2а; Рогозові, вул. Центральна, 99; Кучакові, вул. Г. Сулими, 76; Любарцях, вул. Центральна, 67; Сеньківці, вул. Миру, 5.

Інф. «ТС»

ДО ТЕМИ

Бережіть себе: як уникнути переохолодження

У Міністерстві охорони здоров’я України наголошують, що переохолодження виникає тоді, коли температура тіла людини опускається нижче нормальної 36,6° C до критичних для життя показників. Найпоширенішою причиною є довготривалий вплив низьких температур навколишнього середовища або занурення в крижану воду. Зневоднені чи фізично виснажені люди є найбільш вразливою групою, саме тому взимку важливо не лише самим берегтися від переохолоджень, а й допомагати переживати зимову негоду вразливим групам населення.

Ознаки та симптоми переохолодження (гіпотермії) зазвичай з’являються повільно і можуть включати: озноб; нечітку мову або бурмотіння; повільне, поверхневе дихання; слабке наповнення пульсу; незграбність або відсутність координації; сонливість; сплутаність свідомості або втрату пам’яті; втрату свідомості; яскраво-червону/синю, холодну шкіру.

Що робити, якщо у вас переохолодження:

Зайдіть із вулиці у приміщення. Якщо ж це неможливо, постарайтеся захистити від вітру шию та голову.

Якщо ваші речі змокли, якомога швидше перевдягніться у сухі.

У разі необхідності подальшого утеплення, робіть це поступово. Наприклад, прикладайте теплі сухі компреси до центру тіла — шиї, грудей і паху. Якщо використовуєте пляшки з гарячою водою, загорніть їх в рушник, щоб не обпектися.

Вживайте теплі безалкогольні напої з цукром, з’їжте багату на білок їжу.

Більше рухайтеся, робіть вправи ногами та руками, щоб сприяти відновленню кровообігу.

Чого не варто робити при переохолодженні:

Не намагайтесь зігрітися занадто швидко, наприклад, за допомогою обігрівача чи гарячої ванни.

Не зігрівайте руки й ноги, розтираючи їх.

Не вживайте алкоголь і тютюн. Перший сприяє посиленій тепловіддачі, а куріння тютюну — звуженню судин, що призводить до посилення переохолодження.

За інформацією https://moz.gov.ua/

 

Share Button