В об’єднанні – сила

2 жовтня в міськвиконкомі відбулися громадська рада та громадські слухання, на яких було прийнято рішення з одного, але дуже важливого питання, ‒ «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад міста і району». На обох заходах були присутні міський голова Анатолій Федорчук, керівний склад міськвиконкому, представники депутатського корпусу, члени громадської ради міста, керівники партій та громадських організацій. А на громадські слухання, що відбулися одразу після громадської ради, завітали представники усіх верств населення міста. Участь в обох заходах взяли й представники сіл району – депутати сільських виконкомів, а також ті, хто позиціонував себе як представник інтересів сільських громад.

Переконливі докази необхідності такого об’єднання наводив головуючий на засіданні, а пізніше на громадських слуханнях, А. Федорчук. Це величезна кількість важливих для населення міста і району справ, які можна вирішити лише разом, – будівництво очисних споруд, сміттєпереробного заводу, ремонт і облаштування доріг тощо.

Заступник міського голови Людмила Пасенко додала до цих доказів на користь об’єднання територіальних громад міста й району факти, що свідчать про єдиний культурний, історичний, науковий простір, єдність культурних інтересів мешканців міста та сіл району. Підтверджували це й інші виступаючі. Особливо ж непростим питанням у цьому плані є освітнє. Адже чимало дітей із сіл Бориспільщини хочуть здобувати освіту в навчальних закладах міста, але не можуть цього зробити через відсутність єдиного джерела фінансування. А скільки талановитих юних спортсменів із сіл мріють відвідувати спортивні секції в Бориспільській ДЮСШ? На цьому наголосив депутат міської ради, директор спортивної школи Михайло Шкоруп.

Як неодноразово наголошувалося під час обговорення питання, на шляху до об’єднання можуть постати необґрунтовані амбіції керівників і членів міськвиконкомів деяких сільських рад, що закликають до створення окремих територіальних громад. Звісно, це ті, що мають значні надходження до бюджету і можуть забезпечити себе самостійно. Та чи допустить навіть сама держава такий несправедливий розподіл коштів?

Виступів на громадських слуханнях було чимало, більшість із них – усе ж таки, на користь об’єднання. Один із найвагоміших аргументів, на думку Анатолія Федорчука, –  привабливість  для інвесторів, яким набагато вигідніше  працювати з Бориспільською ОТГ, ніж лише з одним Борисполем.

На засіданні громадської ради одноголосно прийняли рішення «Про створення ОТГ міста і району». А на громадських слуханнях за нього проголосували всі присутні члени територіальної міської громади, один утримався, проти немає. Тепер слово за депутатським корпусом міста на сесії міської ради, що відбудеться 8 жовтня.

Наталія Можайкіна, «ТС»

Share Button