ОБ’ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД: ЯКІ СЕЛА ПРИМКНУТЬ ДО БОРИСПОЛЯ

На порядку денному 63-ої позачергової сесії Бориспільської міської ради, що відбулася в понеділок, 30 вересня, два питання: про визначення порядку проведення громадського обговорення з питань добровільного об’єднання територіальних громад та про направлення листів-звернень до сільських територіальних громад (сільських рад) Бориспільського району з пропозицією об’єднання у Бориспільську міську територіальну громаду із центром у місті Борисполі.

Коментуючи зустріч із заступником голови КОДА Ярославом Добрянським, на якій були присутні керівники району та сільські голови, міський голова Анатолій Федорчук наголосив: «На сьогодні Кабінет міністрів пропонує створити дві ОТГ на території Бориспільщини: Мирненську, куди ввійдуть села Мирне, Старе та Сошників, і Бориспільську. Однак не всі поділяють таку думку. Село Гора – з Горою, Ревним та Мартусівкою хоче утворити Гірську ОТГ, уже створена Золочівська ОТГ, Пристолична  ОТГ (Щасливе, Велика Олександрівка та Дударків), ще не визначилася з остаточною назвою. Та й Дударківський сільський голова не бажає туди вступати, бо не бачить перспективи». Очільник міста підкреслив, що багато голів висловлюють бажання бути з Борисполем: від декого вже надійшли листи.

За словами А. Федорчука, 15 жовтня Київська обласна рада планує прийняти рішення щодо об’єднання громад Бориспільщини, тому «треба встигнути»: «Сьогодні ми визначимося з проведенням громадського обговорення, а 8 жовтня на черговій сесії приймемо рішення про об’єднання, де звернемося до сільських голів». Водночас не приховував, що з 2008 року був прихильником створення єдиної ОТГ з адміністративним центром у місті Борисполі. «Маємо багато запитань, які потребують спільного вирішення у співпраці міста і району». Як приклад, А. Федорчук навів проблему очисних споруд, будівництво сміттєпереробного заводу, питання аеропорту, де навколо села Гори планують об’єднатися три сільські ради. «Так не буде, бо постане питання: кому утримувати ту ж саму Бориспільську ЦРЛ? Та й держава цього не допустить», – резюмував він.

Секретар Ярослав Годунок обурювався об’єднанням багатих сіл, не беручи до уваги інтереси «бідних», яких «скинуть на Бориспіль»: «Я за створення єдиної ОТГ з містом і районом».

Депутат Ілля Луців зауважив: «Проблема в тому, що ми мало спілкувалися з селами», і підтримав колегу у створенні єдиної ОТГ.

Завершили засідання прийнятим рішенням щодо направлення листів-звернень до сільських територіальних громад Бориспільщини з пропозицією об’єднання у Бориспільську ОТГ з адміністративним центром у місті Бориспіль.

Інф. «ТС»

Share Button